Petrova prekinila niz zmag Radwanske in osvojila Tokio!

29.09.2012
Tokio, Japonska – Kraljevina Agnieszke Radwanske na WTA premier turnirjih v Aziji se je s porazom v finalu Tokia končala. Poljakinja je namreč lansko leto dobila tako turnir na Japonskem kot tudi naslednji turnir v Pekingu, njeno serijo 15 zaporednih zmag na azijski turneji pa je zaustavila Nadja Petrova!

Za Nadjo Petrovo se je vse skupaj začelo božansko. Njene žogice so letele v neulovljive dele igrišča, blestela pa je tudi na servis Agnieszke, kar priča podatek, da je dobila prvih osem točk na njen drugi servis. Odlično je deloval njen 'backhand' s katerim je tudi zaključila prvi niz, dobila ga je brez izgubljene igre s 6:0.

Po tako silovitem začetku in zmagi s 6:0 v prvem nizu je za igralko najtežje ohraniti tako visok nivo igre ter skoncentriranost. Razumljivo je Petrova v svoji igri padla, jasno je bilo, da takega nivoja kot ga je držala v uvodnem nizu enostavno ne bo zmogla čez celo tekmo. Agnieszka Radwanska ni 'zastonj' med najboljšimi na svetu in Poljakinja se je v drugem nizu v slogu največjih pobrala. A trenutno tretja na WTA lestvici ni le čakala na napake Petrove. Prevzela je pobudo v igri in tako smo v drugem nizu spremljali povsem drugačno predstavo. Na trenutke se je zdelo, da Rusinji pojemajo moči in bo po silovitem prvem nizu težko dobila srečanje, na nekaj svojih napak pa je tudi za njo značilno bujno regairala. Zdelo se je, kot da je njen sistem igre popolnoma propadel. Aga je v drugem nizu oddala le eno igro in tako rezultat izenačila na 1:1 in srečanje se je tako prevesilo v odločilni tretji niz.

Poljakinja Agnieszka Radwanska je po 15. zaporednih zmagah na azijski turneji klonila v finalu Tokia

Obema finalistkama je uspel dominanten niz, ampak vse skupaj se je v tretjem nizu začelo 'znova'. Aga je bila v naletu, medtem ko je bila Petrova tista igralka, ki je bila v podrejenem položaju. A Moskovčanka je natanko vedela kaj mora storiti. Potrebovala je tisto igro iz prvega niza, ko nasprotnici ni oddala niti igre. Rusinja je ponovno postala bolj zanesljiva, brez večjih težav je dobivala svoje igre, Radwanska pa se je preveč pomikala nazaj in razumljivo ni bila več dominantna. Njen 'momentum' je tako minil. Srečanje se je dokončno prelomilo v osmi igri zadnjega niza, ko je Petrova brejknila nasprotnico, na svoj servis pa je le še potrdila zmago na turnirju v Tokiu!

Petrovi, nekdaj tretji igralki sveta, je uspelo res nekaj neverjetnega in dvignila je največjo lovoriko v karieri. V finalih ima sedaj razmerje 12-11. Za njo je naporen teden, pot do finala ni bila lahka, tu pa je ugnala lanskoletno 'azijsko kraljico', Radwansko, ki je imela na svojem računu 15 zaporednih zmag na turnirskem dvojčku Tokio – Peking.

Akterki zadnjega dne več kot 2 milijona USD vrednega WTA turnirja v Tokiu. Agnieszka Radwanska in Nadja Petrova

Kakorkoli, ženska teniška karavana se kot že rečeno seli na turnir v Pekingu, kjer bomo spremljali celotno elito. Nastopilo bo namreč kar 42 od 50 najboljših igralk sveta, nagradni sklad turnirja pa znaša vrtoglavnih 5 milijonov ameriških zelencev. Čaka nas še en zanimiv teden v ženskem teniškem svetu.