Pokal Kremlina v roke Andreasu Seppiju!

21.10.2012
MOSKVA, RUSIJA - Italijan Andreas Seppi je v nedeljo v Moskvi zabeležil tretjo turnirsko zmago v karieri.

2. nosilec ATP turnirja v ruskem glavnem mestu je v finalu premagal 4. nosilca Thomaza Belluccija s 3-6, 7-6(3), 6-3, za dvig lovorike pa je potreboval 2 uri in 13 minut.

Prvič v 23-letni zgodovini turnirja v Moskvi se je zgodilo, da sta se v finalu znašla Italijan ali Brazilec. Največ uspeha v zgodovini so tako ali tako imeli domači tenisači, ki pa so tokrat pogoreli.

''Nekaj posebnega je tu dvigniti lovoriko, kajti Jevgenij Kafelnikov je na tem turnirju velikokrat zmagal, on pa je bil moj idol v mladih letih'', je povedal Seppi po dobljenem finalu. ''Ta teden sem ga videl kar nekajkrat, a mi je bilo preveč nerodno, da bi ga kaj vprašal'', je še dodal Italijan, ki ima v zbirki 3 turnirske naslove, vsak pa prihaja iz druge podlage. Ja, Andreas ima sedaj naslove iz vseh podlag, trave, betona in peska. Letos je že zmagal na peščenem turnirju v Beogradu medtem, ko poraženi Bellucci ostaja pri enem naslovu iz letošnjega leta, ko je bil najboljši v Gstaadu.

Thomaz Bellucci je vse pripravil za zmago, vendar je na koncu ostal praznih rok

Kako pa je potekal finale? 24-letni Bellucci je z brejkom za 3-1 prišel do vodstva in dovolj velike prednosti za osvojen 1. niz po 31 minutah, v drugem pa je 'v glavi' že slavil zmago. Vodil je 4-2 ter imel servisno igro za naslov pri 5-4, takrat pa je Seppi izkoristil prvo brejk žogo od sedmih v dvoboju ter obrnil potek v drugo smer. Pravzaprav se je Brazilec 'premagal kar sam'. Pri 5-5 je še enkrat prišel do odvzema servisa, toda zakockal je tudi drugo servisno igro za zmago ter izgubil tajbrejk. Italijan je v odločilnem nizu dvakrat prišel do brejka ter dokončno strl Južnoameričana, ki mu kot prvemu levičarju ni uspelo slaviti po letu 1996 in Goranu Ivaniševiću.