Polona Hercog popustila po dobrem začetku in izpadla na Majorki

21.06.2018
MAJORKA, ŠPANIJA - Prva dama slovenskega tenisa Polona Hercog je bila v lepi priložnosti, da pobere lep skalp in se uvrsti v četrtfinale WTA turnirja na Majorki, a je po odličnem začetku popustila.

27-letna Polona Hercog je v 2. krogu travnatega WTA turnirja v Španiji igrala z vrstnico Alison Riske, ki je na tej podlagi izvrstna ter imela lepo priložnost, da jo izloči. Dobila je uvdni niz in bila blizu zmagi, nato pa je Američanka uspela obrniti tablico sebi v prid. Naj dodamo, da je Riskejeva v 1. krogu šokirala 2. nosilko Angelique Kerber.

Hercogova, 64. igralka sveta, je proti tri mesta višje uvrščeni tekmici izgubila po maratonskem obračunu dolgem 2 uri in 45 minut s 3-6, 7-5, 6-3.

Alison Riske je pred kratkim dobila travnati turnir v Surbitonu, prejšnji teden je za las klonila v četrtfinalu Hertogenboscha, kar priča o njeni dobri pripravjenosti na najhitrejši podlagi. Polona se je dobro spopadla s tekmico in v uvodnem nizu ubranila vseh sedem brejk žogic, sama pa enkrat vzela servis. V 2. nizu je bilo precej več brejkov, kar pet, ključni pa je ob koncu uspel Američanki, ki je z napadalno igro uspela trikrat vzeti začetni udarec tudi v zadnjem delu. Sicer smo v zadnjem nizu prav tako videli pet brejkov. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj.

Osmina finala je Hercogovi prinesla 30 točk in 2,742 evrov denarne nagrade.