Polona Hercog v odločilnem nizu pokazala moč in se uvrstila v 2. krog Osake!

08.10.2013
Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog se je iz Kitajske vrnila na Japonsko, kjer je z nekaj težavami prebrodila 1. krog, tako med posameznicami kot v igri dvojic!

OSAKA, JAPONSKA - 22-letna Polona Hercog (79. na WTA) tokrat igra na manjšem WTA turnirju v Osaki (trda podlaga), kjer je bila uvrščena direktno v glavni del. V 1. krogu ji je nasproti stala 28-letna Čehinja Petra Četkovska (128.), ki je lani že bila 25. igralka sveta, a je v zadnjem času močno zdrsela po lestvici navzdol. Dvoboj je bil v prvih dveh nizih precej izenačen, v tretjem pa se je Čehinja "zlomila" in Slovenka je na koncu slavila s 6:4, 5:7, 6:1 v nizih!

V 1. nizu sta obe igralki odlično servirali tako, da si je brejk priložnost priborila le Polona in jo tudi izkoristila, kar je bilo dovolj za vodstvo z 1:0 v nizih. V drugem nizu je malo padel nivo igre. Petra je od 3 brejk priložnosti izkoristila 2, Polona pa od 4 le 1 in izid je bil v nizih poravnan. V odločilnem nizu sta obe imeli veliko težav pri servisu tako da je bilo veliko priložnosti za odvzem servisa na obeh straneh, a pri tem je bila bistveno uspešnejša Hercogova, ki je 4 x odvzela servis nasprotnici, sama pa je oddala enega. Dvoboj je trajal 2 uri in 3 minute!

Žreb je določil. da se bo Polona Hercog v 2. krogu pomerila s 24 letno Nemko Sabine Lisicki (14.), ki je 2. nosilka turnirja v bistvu pa prva, saj je Srbkinja Jelena Jankovič odpovedala nastop zaradi poškodbe. Z zmago si je Slovenka zagotovila najmanj 30 WTA točk in 3.100$!

Dober začetek tudi z Raymondovo

Polona Hercog se je tokrat odločila tudi za nastop v igri dvojic skupaj z izkušeno 40-letno Američanko Liso Raymond (25. na WTA v dvojicah), ki je bila pred 13 leti št. 1 v parih. Začeli sta dobro proti kanadsko-britanski navezi Sharon Fichman/Heather Watson in prvi niz dobili s 6:2. V 2. nizu je bil enak izid, a v korist nasprotnic in vse se je odločalo v šampijonski podaljšani igri, ki se igra do 10 na razliko 2 točk. Kanadčanka in Britanka sta že povedli z 8:6, Slovenka in Američanka sta izenačili na 9:9 in nato dobili še zadnji 2 točki. Na koncu je bilo 6:2, 2:6, 11:9!

Z zmago sta prišli do najmanj 70 WTA točki in 1,700$ denarne nagrade(skupaj), že v naslednjem krogu pa jima bosta nasproti stali 1. nosilki, Američanki Raquel Kops Jones in Abigail Spears!