Pomembna zmaga za začetek mastersa v Cincinnatiju za Žemljo!

10.08.2013
CINCINNATI, ZDA - Najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja je dobro začel kvalifikacije na ATP1000 turnirju v Cincinnatiju. Premagal je domačina Kudlo!

Prvi slovenski teniški igralec, 26-letni Grega Žemlja (62. na ATP), je z zmago začel kvalifikacije na močnem, masters teniškem turnirju  v Cincyu. Po treh nizih (3-6, 6-2, 6-4) je izločil neugodnega Američana Denisa Kudlo. 109. igralca sveta. To je zelo pomembna zmaga za Žirovničana, ki je ameriško turnejo na trdi podlagi začel z dvema porazoma, v  Washingtonu  in  Montrealu, tokrat  pa mora igrati kvalifikacije.

Žemlja in Kudla sta pravzaprav odprla letošnji masters turnir v Cincinnatiju, ki ima nagradni sklad več kot 3 milijone  ameriških zelencev. Na sporedu sta bila kot prva na igrišču Grandstand in končala obračun po točno 100 minutah.

1. niz je dobil naturalizirani Američan, rojen v Ukrajini, ko je dvakrat vzel začetni udarec varovancu  trenerja Žiga Janškovca, na srečo pa to Grege ni potrlo. Zbral se je za nadaljevanje in  takoj v  1. igri drugega dela zabeležil brejk, ki ga je  skrbno hranil do končnice, ko je za izenačenje  v nizih še enkrat  prišel do brejka. V 3. nizu je Žemlja našel še servis, s tem pa zaprl vse poti  tekmecu,da bi se dokopal do žogice za brejk. Sam je v 9. igri izkušeno strl  servis Kudle in nato odserviral za 2. krog kvalifikacij. Na koncu je  Kudla osvojil celo točkoveč od Žemlje, a  to je brez pomena.

Grega potrebuje še eno zmago, da se prebije v glavni del. Kot 6. nosilec bo meril moči s  70. na svetu, z 29-letnim Edouardom Rogerjem-Vasselinom, ki je Ričardasu Berankisu danes prepustil le eno igro. Francoza je Grega enkrat že premagal, pred tremi leti na Challengerju v Novi Kaledoniji.