Presenečnje Seula Sasnovičeva ugnala Polono v 1. krogu Taškenta

29.09.2015
TAŠKENT, UZBEKISTAN - Daleč najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog je v 1. krogu WTA turnirja izgubila z neugodno Alijaksandro Sasnovič iz Belorusije.

24-letna Polona Hercog, 3. nosilka WTA turnirja v Taškentu, se je v uvodnem krogu merila z Alijaksandro Sasnovič. Belorusinja je na 102. mestu računalniške lestvice, a s poudarkom, da je v Taškent prišla kot velika senzacija WTA turnirja v Seulu, ki se je končal v nedeljo. 21-letnica je namreč kot kvalifikantka uspela priti vse do finala, vpisati daleč najboljši rezultat v karieri, polno mero samozavesti pa je vnovčila tudi proti Hercogovi.

Polona, 63. na WTA lestvici, je dobro začela, imela pod kontrolo tekmo vse do sredine 2. niza, nato pa je tekmica iz Minska zaigrala vse bolje in slavila po 2 urah in 5 minutah s 4-6, 6-3, 6-3.

V uvodnem nizu je Štajerki, ki ima stalno prebivališče v prestižnem Monaku, uspel odločilni brejk prav ob koncu. Pred tem sta smo videli dva odvzema začetnega udarca.

Odlično se je Polona držala tudi do sredine 2. niza. Najprej dva brejka, nato pa je v 6. igri imela priložnost, da se morda že dokončno odlepi in konča obračun, namesto tega, pa smo videli obrat. Belorusinja se je v omenjeni igri ubranila pritiska, nato pa zaigrala kot prejšnji teden v Južni Koreji. Ekspresno je dokončala 2. niz, Hercogovi pa dvakrat zlahka vzela servisno igro.

Odlični del je Hercogova odprla z brejkom, a takoj zapravila vodstvo. Vse boj je bilo očitno, da bo Sasnovičeva izšla kot zmagovalka. Imela je številne žogice za brejk in samo v 3. nizu od 11 izkoristila 3, kar je bilo dovolj za 2. krog.

Hercogova je dobila 1 točko in 2,220 USD.