Presenetljiv finale v Katovicah; Cornet po blamaži razorožila Radwansko

12.04.2014
KATOVICE, POLJSKA - Na WTA turnirju v Katovicah je 1. nosilka razžalostila domače organizatorje in gledalce, saj je v polfinalu pokleknila proti Francozinji Alize Cornet. V finalu prvič v karieri Italijanka Camila Giorgi.

Francozinja Alize Cornet je po katastrofalnem 1. nizu strnila igro in v polfinalu WTA turnirja z nagradnim skladom 250,000 USD vrgla prvo favoritinjo, domačinko Agnieszko Radwansko.

Radwanska je Cornetova premagala v vseh treh prejšnjih medsebojnih dvobojih, pravzaprav ni oddala niti niza, tudi danes pa je v Katovicah izgledalo, da se bo pot Francozinje končala na enak način. Uvodni niz je Poljakinja dobila s 6-0, sploh se ni soočila s točko za igro tekmice, ko pa je nepričakovano izgubila drugi del, je v tretjem povedla 3-0. Radwanska je imel celo žogico za 4-0, kar pa ni bilo dovolj za končno zmago. Ugasnila je v najbolj pomembnih trenutkih, Cornetova pa je vpisala zadnjih 6 iger od sedmih za izjemno zmago in finale s polfinalnim izidom 0-6, 6-2 in 6-4

Njen preboj v letošnji sezoni se nadaljuje. Dolgo, dolgo časa francoska tenisačica ni poznala niti ene zmage nad najboljšimi igralkami na svetu, še pred dvema mesecema je imela proti TOP4 igralkam 0-17, sedaj pa ima v žepu dva uspeha. Uvrstila se je v osmi finale WTA turnirjev (3-4), kjer bo igrala s tekmico, ki se je v zadnji dan tekmovanja uvrstila prvič v karieri. To bo Camila Giorgi.

Camila Giorgi bo prvič v karieri nastopila v finalu WTA turnirjev. V Katovicah bo njena nasprotnica v boju za naslov Francozinja Alize Cornet.

Italijanka bo sanjski teden končala z borbo za lovoriko potem, ko je v polfinalu s 7-6, 6-4 presenetila 3. nosilko Carlo Suarez-Navarro. Uvodni niz ni postregel z brejki in točkami za odvzem servisa, podaljšek pa je pripadel Italijanki, ki je v 2. nizu hitri brejk ohranila do konca.

Giorgijeva pred tem tednom nikdar ni bila v četrtfinalu, kaj šele v finalu. Po Wimbledonu 2012 je na enem turnirju izločila dve TOP20 tenisačici sveta. Po današnji zmagi je dajala, da je kar vesela in zadovoljna. S Francozinjo Cornetovo, ki je njena tekmica v finalu, je letos izgubila medsebojno tekmo na OP Avstralije, toda Italijanka je imela zmago praktično v žepu, ko je v 3. nizu vodila 4-1. Brez dvoma Giorgijeva pozna pot do zmage v finalu Katovic, le zaključek bo moral biti boljši kot januarja v vročem Melbournu.