12.04.2014
KATOVICE, POLJSKA - Teniški WTA turnir v Katovicah se je za zaključne boje spremenil. Dva igrišča so čez noč spremenili v enega.

WTA turnir v Katovicah, ki se igra na trdi podlagi v dvorani, je čez noč doživel spremembo. Organizatorji so poskrebeli, da so zaključni boji potekali na nekoliko drugačnem terenu. Dva igrišča so v nekaj urah spremenili v enega in poskrebeli za spektakularne obračune.

1. nosilka Agnieszka Radwanska je s 6-4, 6-1 v četrtfinalu izločila Yvonne Meusburger in zabeležila 21. zmago v sezoni. ''Igrišče se je čez noč spremenilo. Potrebovala sem nekaj časa, da sem se navadila, toda bolj pomembno je, da sem tudi danes zmagala'', je povedala domača tenisačica, ki ima sedaj največ zmag v letu skupaj s Kitajko Na Li. Radwanska je seveda zelo željna naslova, saj je doma le 45 minut  vožnje stran.

Camila Giorgi je prvič v polfinalu turnirjev serije WTA

V polfinalu Poljakinjo čaka tekma z Alize Cornet. Francoska tenisačica je po treh razlličnih nizih s 6-2, 0-6 in 6-2 domov poslala Klaro Koukalovo. Drugi niz je Cornetova oddala po manj kot pol ure, vendar se je v tretjem sestavila.

Italijanka Camila Giorgi je izločila Shahar Peer s 6-1, 6-4 in bo prvič igrala v polfinalu WTA turnirjev. Izraelka je padla v manj kot 1 uri igre, za finale pa bo poskušala presenetiti še 3. nosilko Carlo Suarez-Navarro, ki je dobila zadnji obračun dneva 'na novem igrišču' z Magdaleno Rybarikovo. Španka je slavila z rezultatom 6-2, 6-3 in se Slovakinji maščevala za zadnja dva poraza iz treh tekem.