Prvič letos je uspelo zmagati tudi Maši Zec-Peškirič!

12.03.2014
Smo že skoraj v sredini marca, ko je slovenska tenisačica Maša Zec-Peškirič le zabeležila zmago na profesionalnih turnirjih v letošnji sezoni. V Vrsarju lahko računamo le še na Semrajca.

SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - 27-letna Maša Zec-Peškirič (262. na WTA) je na 10,000 USD vrednem ITF turnirju v Italiji zabeležila prvo letošnjo zmago. V 1. krogu je kot 1. nosilka s 6-1, 3-6 in 6-0 izločila Američanko Alexandrio Stiteler.

Da Jeseničanka ni v najboljši formi je bilo videti tudi danes, saj ji je 17-letnica vzela niz, kljub temu, da je na WTA lestvici sploh ne najdemo. V drugem krogu peščenega turnirja se bo Maša merila z 18-letno domačinko Alice Matteucci, ki bo kot 692. tenisačica sveta bolj trd oreh. Upajmo, da je slovenski reprezentantki današnja zmaga vlila nekaj samozavesti, navsezadnje je prekinila niz devetih porazov v glavnih delih, ki se vlečejo še od lanske sezone.

Zec-peškiričeva je bila uspešna tudi v 1. krogu dvojic, kjer je prav tako prvopostavljena. S Kim-Alice Grajdek iz Nemčije sta premagali Andreijevo in Konigovo.

Masa ZEC-PESKIRIC (SLO) [1] 6-1 3-6 6-0 Alexandria STITELER (USA)

1. krog(dvojice):

Kim-Alice GRAJDEK (GER) / Masa ZEC-PESKIRIC (SLO) [1] 6-4 7-5 Stefana ANDREI (ROU) / Pia KONIG (AUT)

VRSAR, HRVAŠKA - Na Istrski Rivieri v Vrsarju pa v žrebu po 1. krogu ostaja le Janez Semrajc, ki je delo uvodnega kroga opravil že v torek.

2. kroga na 10,000 USD vrednem peščenem turnirju po današnjih porazih ne bosta videla Mike Urbanija in Marko Stošič. Bolj bode v oči poraz 24-letnega Urbanije, ki je kot 591. igralec sveta gladko izgubil s Hrvatom Dinom Marčanom. 23-letni domačin je zmagal 6-2, 6-3 in še bolj poglobil krizo Lukovčana, ki se v zadnjem času bori tudi s poškodbami.

27-letni Marko Stošič (brez uvrstitve na ATP lestvici), je mini cilj opravil že s preskočenimi kvalifikacijami, tudi v uvodnem krogu glavnega dela pa je nudil odličen odpor favoriziranemu Tomislavu Brkiču, ki je na 507. mestu računalniške lestvice. Stošiču je uspelo dobiti tudi drugi niz, v tretjem pa je Hrvat vnovčil svoje znanje in izločil Slovenca s 6-2, 2-6 in 6-1.

Brkič igra v dvojicah z Janezom Semrajcem, v 1. krogu pa sta kot prvopostavljena dvojica po super tajbrejku ugnala navezo Oliveira/Panak. V uvodnem krogu dvojic je bila uspeša tudi slovenska naveza Urbanija/Ternar. Izločila sta Hauserja in Propsta.

Dino MARCAN (CRO) 6-2 6-3 Mike URBANIJA (SLO)
Tomislav BRKIC (BIH) 6-2 2-6 6-1 Marko STOSIC (SLO)

Tomislav BRKIC (BIH) / Janez SEMRAJC (SLO) [1] 6-1 3-6 [10-1] Goncalo OLIVEIRA (POR) / Yvo PANAK (CZE)
Tomislav TERNAR (SLO) / Mike URBANIJA (SLO) 6-0 6-2 Jens HAUSER (SUI) / Bjorn PROPST (AUT)