Radinski predal v 2. krogu Futuresa na Kreti

30.10.2014
Na manjših turnirjih serije Futures in ITF je bil v igri le še Aljaž Radinski, ki je tudi edini preskočil 1. krog, nato pa je v drugem predal brez boja.

OSLO, NORVEŠKA - Tom Kočevar-Dešman je odletel na Norveško, kjer pa se ni dobro izkazal. 24-letni Ljubljančan (632. na ATP) je na 15,000 USD vrednem Futuresu na trdi podlagi izpadel že v 1. krogu.

V norveški prestolnici je Kočevar-Dešmana v uvodnem krogu s 7-6(4), 4-6 in 7-6(3) premagal vrstnik iz ZDA Kyle McMorrow, ki je 657. tenisač sveta.

Kyle MCMORROW (USA) 7-6(4) 4-6 7-6(3) Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO)

HERAKLION, GRČIJA - Zgoraj omenjeni Kočevar-Dešman je zapustil Grčijo, toda na 10,000 USD vrednem turnirju serije Futures na trdi podlagi so ostali še štirje Slovenci.

Vsi so igrali v kvalifikacijah, preskočil pa jih je le Aljaž Radinski, ki je bil uvrščen tudi v 2. krog glavnega dela. Izpadli so Gregor Breskvar, Tilen Žitnik in Dorian-Tomaž Janežič.

19-letni Radinski (1,414. na ATP) je po uspešno opravljenih kvalifikacijah v 1. krogu glavnega dela opravil z vrstnikom iz Japonske. Rijota Tanumo (1,184. na ATP) je ugnal z rezultatom 6-2, 3-6 in 6-4, za preboj v četrtfinale pa bi moral preskočiti 6. nosilca iz Avstrije, 25-letnega Pascala Brunnerja, sicer 550. igralca sveta, vendar je še pred začetkom tekme predal. Zanimivo je to, da je Radinski dvakrat zapored igral z Japoncem, saj se je slednji uvrstil v glavni žreb kot srečni poraženec.

Pascal BRUNNER (AUT) [6] Walkover Aljaz RADINSKI (SLO)

Aljaz RADINSKI (SLO) 6-2 3-6 6-4 Ryota TANUMA (JPN)

3. krog(kvalifikacije):

Aljaz RADINSKI (SLO) 6-3 6-2 Ryota TANUMA (JPN) [13]

2. krog(kvalifikacije):

Aljaz RADINSKI (SLO) 6-4 6-2 Tilen ZITNIK (SLO)

1. krog(kvalifikacije):

David SOFAER (HKG) 6-0 6-0 Gregor BRESKVAR (SLO)
Aljaz RADINSKI (SLO) 6-3 1-6 7-6(3) Konstantinos MIKOS (GRE) [5]
Tilen ZITNIK (SLO) 7-6(3) 4-6 6-2 Velislav CHOLAKOV (BUL)
Robert WILLEKES MACDONALD (NED) 3-6 6-2 7-6(4) Dorian Tomaz JANEZIC (SLO
)

ANTALYA, TURČIJA - Drugi teden zapored pa je na Futuresu v Turčiji v posamični konkurenci razočaral Janez Semrajc. Gre za turnir na trdi podlagi, ki ima nagradni sklad 10,000 USD.

Petkratni letošnji zmagovalec Futuresov je v uvodnem krogu naletel na Dennisa Novaka, ki je zaradi prepozne prijave začel v kvalifikacijah, drugače pa se na ATP lestvici nahaja na 280. mestu. Žreb je nanesel, da je 25-letni Semrajc kot 338. igralec sveta in 3. nosilec naletel ravno na 21-letnega Avstrijca. Po dobrem začetku je Ljubljančan popustil in Novak je slavil s 3-6, 6-3, 6-4, čeprav je imel Janez v 10. igri tretjega niza tri vezane žogice za brejk in vrnitev v dvoboj.

Dennis NOVAK (AUT) 3-6 6-3 6-4 Janez SEMRAJC (SLO) [3]

SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - Na 10,000 USD vrednem ITF turnirju v Italiji je bila Eva Zagorac neposredno v glavnem delu. No, izpadla je v 1. krogu, ko je 18-letno Slovenko (1,167. na WTA) na pesku s 3-6, 6-4, 7-6(1) premagala leto mlajša domačinka Verena Meliss, ki je sploh ni na računalniški lestvici.

Verena MELISS (ITA) 3-6 6-4 7-6(1) Eva ZAGORAC (SLO)