Rampretova le zmago oddaljena od glavnega dela WTA-ja v Washingtonu!

24.07.2011
WASHINGTON, ZDA - 31-letna Petra Rampre potrebuje le še zmago, da prekine 11-letni urok, ko ni nastopila na turnirjih serije WTA.

Igralka, rojena v Žireh, ki že vrsto let živi in trenira na drugi strani luže, je odlično začela svoje nastope na turnirju serije WTA International v Washingtonu.

V 1. krogu kvalifikacij je s 6-3, 7-6 izločila Američanko Sachio Vickery in ima priložnost, da se po 11.letih vrne v glavni del turnirjev serije WTA. Ja, Petra je kot 20-letnica nazadnje igrala na turnirju najvišje kakovosti, ko je bil ta še na sporedu v nam bližnjem Celovcu.

Petra (212. na WTA) je v kvalifikacijah 3. nosilka. V prvem nizu je že v 4. igri prišla do prednosti brejka, a jo je tekmica ujela s hitrim ribrejkom. Do konca niza je Ljubljančanki uspel še en odvzem začetnega udarca, v nadaljevanju pa smo gledali izenačen in trd boj. Naša igralka je že vodila 4-2, pa izgubila prednost, pri 6-5 pa je z dvema dvojnima napakama izpustila dve zaključni žogi za zmago. Odločitev je padla v tajbrejku, kjer je Rampretova ubranila tri priložnosti za niz in v podaljšani končnici le prišla do zmage in uvrstitve v odločilni krog, ki pelje v glavni del turnirja na trdi podlagi. Dvoboj z Američanko je trajal 1 uro in 38 minut.

Petra bo morala za preboj med 32 najboljših jutri ugnati Kanadčanko Gabrielo Dabrowski, ki je danes izločila sedmopostavljeno Tammi Patterson iz Avstralije. 19-letnica iz Ottawe je 446. igralka sveta, s Petro pa sta se pomerili le enkrat. Leta 2009 je v kvalifikacijah ITF turnirja slavila naša igralka s 6-3, 6-3.