Rampretova se je ustavila v polfinalu, Reberšakova pa v četrtfinalu!

09.07.2011
Slovenska teniška igralka Petra Rampre je na 50,000 USD vrednem ITF turnirju v Kanadi končala z nastopi po polfinalu, Polona Reberšak pa je v Srbiji izgubila v četrtfinalu.

WATERLOO, KANADA - 31-letna Petra Rampre je na močnem ITF turnirju v kanadskem mestu Waterloo izgubila v polfinalu proti domačinki Sharon Fichman s 6-4, 6-2, ki je bla lani že na 114. mestu računalniške lestvice.

Kljub porazu se Petra iz Kanade in turnirja WOW Challenger odpravlja z nasmejanim obrazom, saj je spet prišla med štiri najboljše, poleg vsega pa si je zagotovila vstopnico za igranje v kvalifikacijah zadnjega grand slama sezone v New Yorku, v ponedeljek pa bo na WTA lestvici prišla tako visoko, da ji bodo v hrbet gledale vse slovenske tenisačice z izjemo daleč najboljše Polone Hercog, ki je danes na Švedskem prišla do svoje prve turnirske zmage na turnirjih serije WTA.

Fichmanova, trenutno 248. igralka sveta je kotirala kot 5. nosilka, v četrtfinalu pa je izločila prvopostavljeno Alison Riske. Po dobljenem prvem nizu je Kanadčanka v drugem povedla že 4-1, pa je Petri uspel brejk za znižanje, a kaj, ko je v naseldnji spet oddala servis. Tudi v zadnji 8. igri drugega niza je imela kar nekaj priložnosti za brejk, a je na koncu Kanadčanka le dobila svojo igro in četrti medsebojni dvoboj, iz katerih je vedno izšla kot zmagovalka.

Ljubljančanka si je z nastopom v polfinalu priigrala novih 32 točk na WTA lestvici.

PROKUPLJE, SRBIJA - Polona Reberšak (773. na WTA) je na srbskem teniškem turnirju, ki spada v serijo ITF z nagradnim skladom 10,000 USD prišla do četrtfinala.

V 1. krogu je kot 4. nosilka izločila domačinko Elizabeto Bauer, v drugem pa Čehinjo Tereso Malikovo. Vstop med štiri najboljše ji je preprečila Bolgarka Julia Stamatova, 1,091 igralka sveta, ki je slavila s 6-4, 6-4.