Rampretova v novem četrtfinalu!

07.07.2011
WATERLOO, KANADA - 31-letna slovenska tenisačica Petra Rampre se nahaja v življenski formi. Na 50,000 USD vrednem turnirju v Kanadi si je spet zagotovila najmanj četrtfinale.

Petra Rampre je v zadnjih dveh mesecih osvojila dva največja teniška turnirja v svoji karieri (50,000 USD), ta teden pa je na dobri poti, da v svoj žep pospravi še tretjega.

Potem, ko je v 1. krogu ugnala zmagovalko omenjenega turnirja leta 2008 Alexandro Mueller, je danes v 2. krogu 50,000 ameriških zelencev vrednega ITF turnirja na zeleni peščeni podlagi pospravila s tretjepostavljeno Ling Žang iz Hong Konga. Ljubjančanka je slavila zelo suvereno, saj je tekmici prepustila pičle štiri igre, rezultat pa se je glasil 6-3, 6-1.

Igralka iz Hong Konga je kar 10 let mlajša od Petre, pa vendar ni imela nikakršnih možnosti za slavje. Na papirju je bila s 197. mestom na WTA lestvici favoritka, toda to ji ni prav nič pomagalo. ''‎1/4 tomorrow ;) let's wow *hahaa...'', je napisala trenutno 234. igralka sveta Petra Rampre na svojem socialnem profilu Facebook ter dobro vkomponirala svoj status s turnirjem v Kanadi, ki se imenuje WOW Tennis Challenger.

Njena naslednja nasprotnica bo Chanel Simmonds iz Južne Afrike, ki je kot 6. nosilka danes izločila Asio Muhammed iz ZDA. 18-letnica iz Kempton Parka je 255. tenisačica sveta, v zadnjem času pa je dobila dva turnirja serije ITF z nagradnim skladom 25,000 USD. Petra in Chanel se bosta pomerili prvič in 'spodobi se', da Slovenka povede :).