Razannova dodobra namučila Stosurjevo v Osaki!

10.10.2012
Osaka, Japonska – Na WTA turnirju v Osaki so igralke začele s tekmami drugega kroga. Na delu smo videli prvo nosilko Sam Stosur, ki pa je imela kar veliko težav.

Virginie Razzano, francoska igralka, ki zaseda 170. mesto na WTA lestvici. Od marca je zabeležila vsega sedem zmag, proti Samanthi Stosur pa je v dosedanjih štirih medsebojnih obračunih dobila vsega niz. Nič kaj vzpodbudno. A Razzanova je bila na robu skalpa favoritinje.

Razzanovi je uspel sijajen prvi niz. Njeni 'forhand' udarci so bili siloviti, Stosurjeva pa ni našla pravega ritma. Francozinja je prvi niz proti deveti igralki sveta, verjeli ali ne, dobila kar s 6-1 in obetala se je senzacija, kot na letošnjem Roland Garrosu.  Spomnimo, takrat je v prvem krogu šokirala Sereno Williams, danes pa je vendarle v nadaljevanju padla. Stosurjeva je igrala potrpežljivo ter dvoboj brez večjih težav v nadaljevanju obrnila v svojo prid.

»Ko ji gre, je proti njej težko igrati. Pomika se večinoma po osnovni črti, vsak premik v igrišče pa sem morala čim bolje izkoristiti. Proti koncu sem jo prebrala in srečanje tudi dobila!« je dejala Stosurjeva, ki se je tako uvrstila v četrtfinale. Tu jo čaka Jamie Hampton, ki je v prvem nizu nadoknadila dva brejka zaostanka, v drugem pa ubranila žogo za niz.  Na koncu je porazila zmagovalko Osake iz leta 2010, Tamarine Tanasugarn. Igralke bodo s tekmami drugega kroga nadaljevale v četrtek, ko bomo dobili še preostale četrtfinalistke.