Robin Haase ubranil Kitzbuechel!

28.07.2012
Branilec naslova v avstrijskem turističnem središču Kitzbuechel Nizozenec Robin Hasse, je v finalu premagal 1. nosilca turnirja Nemca Philippa Kohlschreiberja s 6:7(2),6:3,6:2 v nizih!

KITZBUEHEL, AVSTRUJA - Robin Haase(42. na ATP) je tako v svojem 2. finalu v karieri na ATP turneji prišel do 2. zmage. Nizozemec je prevzel pobudo po izgubljenem 1. nizu in rezultatu 1:1 v 2. nizu, ko je bila eno urna prekinitev zaradi dežja.

Nemec je v 1. nizu zapravil 6 priložnosti za brejk, a je dobil niz v podaljšani igri po 3. dvojni napaki Nizozemca.

V 2. nizu je Haase(pred leti igral na challengerju v Ljubljani) že v 1. igri izkoristil prvo priložnost za brejk, a mu je Philipp takoj odvzel servis nazaj. Po dežju je Robin prevzel vajeti v svoje roke in še z 2 brejkoma izenačil na 1:1 v nizih.

Tako kot v prvem je Nizozemec tudi v 3. nizu ubranil 6 brejk priložnosti Nemca in z enim brejkom dobil niz in dvoboj. Philipp Kohlschreiber bo kljub porazu v ponedeljek prišel med top 20 na ATP lestvici.

Oba igralca bosta takoj odletela v London na olimpijske igre, kjer se igra na travnati podlagi. Robin Haase bo jutri v 1. krogu igral proti Francozu Richardu Gasquetu, Nemca Philippa Kohlschreiberja pa čaka dvoboj s 1. igralcem Slovenije Blažem Kavčičem!