Ruud ubranil naslov v Gstaadu

25.07.2022
GSTAAD, ŠVICA - Norveški tenisač Casper Ruud je dobil še četrti zaporedni turnir na švicarskih tleh.

V finalu peščenega ATP 250 turnirja v švicarskem Gstaadu sta se pomerila prva dva nosilca, s 4-6, 7-6(4), 6-2 pa je slavil prvi favorit Casper Ruud.

Drugopostavljeni Matteo Berrettini je nudil močan odpor Norvežanu, poskrbela sta za izjemen finale, še posebej, ko je Italijan dobil uvodni niz. Začela se je bitka, ki je z razlogom upravičila finale, Ko je Ruud osvojil tajbrejk v 2. nizu se je sprostil in nadigral tekmeca ter po 2 urah in 34 minutah ubranil naslov v Gstaadu.

Kar 16-0 ima razmerje zmag in porazov norveški tenisač na švicarskih tleh, ko gre za turnirje ranga ATP. Dobil je dve izdaji Gstaada, ima pa tudi naslov v dveh letih na turnirju v Ženevi. ''Švica je dežela, ki ima lepo zgodovini tenisa. V zadnjih 18...19 letih sta Federer in Wawrinka osvojila vrsto grand slamov in sta inspiraciji mladim, tudi meni. Prihajata iz majhne države kot prihajam sam iz Norveške. Vse tukaj me močno spominja na mojo deželo'', je povedal Ruud, ki sedaj v medsebojnih tekmah z Berrettinijem vodi 3:2.