V januarju bo v Velenju prvo državno prvenstvo za rekreativce!

26.12.2012
Teniški rekreativci ne počivajo. Še pred božičnimi prazniki so končali z dvema tekmovanjema v Domžalah in Litiji, sedaj pa jih čaka 1. dvoransko državno prvenstvo, ki bo od 12. do 14. januarja v Velenju.

Od 12. do 14.1.2013 bo v Velenju, v organizaciji DITS-a, TZS in Tenis centra Jezero,  potekalo prvo dvoransko državno prvenstvo za rekreativce. Prvenstvo seveda šteje za jakostno lestvico Tecnifibre slovenskega rekreativnega tenis toura, na njej je že več kot 700 igralcev.

Poznate imeni Aleš Maček in Lea Sunarič? To sta daleč najboljša rekreativna igralca tenisa v Sloveniji. Kjerkoli se pojavita nimata konkurence..., če se s tem ne strinjate, pokažite svoje znanje že pred OP Avstralije v Melbournu, ko se bodo v Velenju zbrali najboljši, tudi z Mačkom in Sunaričevo. Uradni plakat najdete na tej povezavi!

Pred božičnimi prazniki pa sta se končala dva turnirja, OP Litije in OP Domžal, kjer sta naslove pobrala, kdo drug kot, Aleš Maček in Lea Sunarič.

Maček,....in spet Maček

Kljub novi zmagi Aleša Mačka je prvo ime odprtega prvenstva za prave rekreativce, ki se je igralo v Domžalah, Denis  Uranič iz Zagorja, ki je v polfinalu turnirja A pravih rekreativcev senzacionalno izločil drugega igralca Slovenije in drugega nosilca Toneta Komarja in se s tem prvič uvrstil v finale kakšnega od tekmovanj slovenskega rekreativnega tenis toura. Tudi v finalu proti prvemu nosilcu Alešu Mačku je zaigral zelo dobro, v drugem nizu je celo povedel s 4-2, a več ni šlo. Ko je treba, Maček zaigra najbolje, na koncu je bilo 6-3, 6-4. Maček je s tem osvojil še svoj sedmi rekreativni turnir, svoj niz neporaženosti pa je “popravil” na 35 zmag. V boju za tretje mesto je Tone Komar s 6-3 in 6-1 nadigral Jerneja Ajda, v polfinalu je ta s 6-2, 6-1 izgubil proti Mačku, tolažilni turnir pravih rekreativcev A pa je dobil Sašo Palma. Že po tradiciji je za zmago potreboval tri nize, tokrat jih je “drgnil” z Mitjo Malijem.

Aleš Maček (desno) ima za sabo že 35 zaporednih zmag in ne pozna poraza. Denis Uranič (levo) v finalu OP Domžal ni našel rešitve zanj

Tekmovanje pravih rekreativcev v skupini B (igralci slabši od 100. mesta) je minil v znamenju drugega nosilca Draga Štera iz Litije, ki je v finalu pred finalom s 7-5 in 6-4 premagal najstarejšega udeleženca tekmovanja Branka Dolčiča iz Tržiča. Dolčič ni mogel prebiti obrambe fizično zelo dobro pripravljenega Štera, številni udarci so načeli njegovo kondicijo in poraz je bil neizbežen. V boju za tretje mesto je Dolčič brez težav ugnal prvega nosilca Primoža Pestotnika, ki je drugem polfinalu s 6-2 in 6-3 izgubil proti nepostavljenemu Dejanu Robniku iz Kranja. V velikem finalu je veliko bolje začel Šter, ki je prvi niz dobil s 6-2, ko pa je Robnik začel igrati bolj zanesljivo, pa je bila igra bolj izenačena. Odločitev je padla pri rezultatu 6-5 za Štera, ki je uspel odvzeti servis svojemu nasprotniku. Tolažilno skupino B je dobil Damjan Smrkolj, ki je v finalu v treh nizih premagal “bombarderja” Dejana Vrtarja. Dejan je za novince iz Starega trga pri Ložu (nastopilo jih je pet) priigral prvi pokal, glede na prikazano smo prepričani, da ni zadnji.

Robnik in Šter sta bila finalista pravih rekreativcev skupine B. Zmagal je Drago Šter (desno)

Lea Sunarič slavila tudi v Litiji

Ženskega dela odprtega prvenstva, ki se je igralo v Litiji, se je udeležilo 16 deklet in turnir je postregel z nekaj odličnimi partijami, v katerih smo bili priča tudi nekaj presenečenjem. Že v prvem kolu so se poslovile tri nosilke – peto nosilko Adrijano Semenič je v treh nizih s 3-5, 4-1, 12-10 premagala Mirjam Lovrenčec, ki je tako odlično izkoristila dejstvo, da je bila Adrijana več kot mesec dni “na bolniški”. Novinka na slovenskem rekreativnem tenis touru Branka Kogovšek je s 5-3, 4-0 presenetila osmo nosilko Majo Kožar, šesta nosilka Ilonka Vučko pa je nepričakovano visoko s 4-1, 4-1 izgubila proti Andreji Bizjak. Po prvem nizu ni prav nič dobro kazalo tudi sedmi nosilki Olgi Vrhovec, ki pa se je proti Tini Misajslovski le “izvlekla” z 1-4, 4-0, 10-6. V drugem krogu (četrtfinale) sta odličen dvoboj igrali Bizjakova in druga nosilka Karmen Kristan, tudi v tej partiji pa je o zmagovalki odločal tretji niz, ki ga je dobila slednja – bilo je 4-1, 4-5, 10-7. Kristanova je tri nize igrala tudi v polfinalu proti Damjani Damiš, v zaključku te partije smo gledali pravo dramo, spretnejša in srečnejša pa je spet bila Kristanova, ki je slavila s 3-6, 6-2 in 11-9. Tretja nosilka Zorislava Ašič Kovač se je brez težav uvrstila v polfinale (4-0, 4-0 proti Karmen Solev in 4-2, 4-0 proti Kogovškovi), kjer pa jo je zaustavila prva nosilka Lea Sunarič. 6-2 in 6-2 za Sunaričevo je sicer precej bolje kot poraz s 'kolesom' v Kamniku v finalu mastersa v oktobru, a Zori je prav gotovo hotela več. Precej bolj pa je po porazu (če si po porazu sploh lahko zadovoljen) proti Sunaričevi bila Karmen Kristan, ki je v finalu zaigrala odlično in dobro namučila favorizirano nasprotnico. V vsakem nizu je zmanjkalo le malo, da bi lahko napravila kaj več, da bi, recimo,  kot prva proti Lei osvojila vsaj  en niz. Končnih 6-4, 7-5 je pomenilo še sedmo zaporedno zmago za Sunaričevo na tekmovanjih s koledarja DITS-društva igralcev tenisa Slovenije.

Žalčanka Lea Sunarić ne popušča. Osvojila je tudi OP Litije

Čeprav sta se dva od petih prijavljenih igralcev na odprto prvenstvo morala zaradi poškodbe oz. bolezni morala odjaviti, so organizatorji v Litiji turnir bivših tekmovalcev kljub temi izpeljali. Po zmagoslavju v Kranju je še drugič zapored zmagal Sandi Weisseiesen in je tako edini, ki je na tekmovanjih slovenskega rekreativnega tenis toura dosegel dve zmagi. V boju za prvo mesto se je pomeril z Jako Drobničem (s katerim je do sedaj igral enkrat in sicer v polfinalu odprtega prvenstva Kranja, bilo je 6-3, 6-0) in ga premagal še drugič, tokrat s 6-1 in 7-6. Največ simpatij za pogum je požel Miha Bitežnik, ki se sicer udeležuje tekmovanj pravih rekreativcev, a tokrat se je odločil za nastop v Litiji. Ne zaradi pretirane samozavesti, ampak zaradi dejstva, da je v Litiji igrala tudi njegova dama. Lepo! Mihi se je poznalo, da ni vajen močnih žog bivših tekmovalcev, a proti Drobniču je igral čisto solidno in osvojil kar pet iger. Weisseisen bo na novi jakostni letvici z enajstega mesta skočil na drugo, delil si ga bo z Miho Poharjem, v vodstvu pa tudi po turnirju v Litiji ostaja Robert Lazič