Semrajc hitro končal nastope v Caliju!

29.04.2014
CALI, KOLUMBIJA - Janez Semrajc je že po 1. krogu spakiral kovčke in odšel iz Challenger turnirja v Caliju.

Slovenski teniški igralec Janez Semrajc (304. na ATP) se je sicer naigral v uvodnem krogu ATP Challengerja v Kolumbiji, ki se igra na pesku za denarno pogačo 40,000 USD, a samo zato, ker je na terenu ostal tri nize. Njegova igra gre lahko hitro v pozabo, prav nič boljši pa ni bil tudi njegov tekmec Carlos Salamanca (271. na ATP), ki pa je na koncu vsaj zmagal in odšel v 2. krog.

30-letni domačin, ki zadnja leta nastopa le na južnoameriških Futuresih in Challengerjih, je izkoristil luknjičasto igro Ljubljančana in kljub trem osvojenim točkam manj (92:95) dobil obračun s 6-4, 3-6 in 7-5.

V uvodnem nizu je Kolumbijec izkoristil edino žogo za brejk, le tega pa varno pripeljal do konca. Z dobrim igranjem na svojem začetnem udarcu se je počutil dokaj udobno, a v drugem je Semrajc zapretil. Dvakrat je povedel z brejkom, prvič v 2. igri nadaljevanja za 2-0, a za osvojen niz je moral tekmeca stisniti še v 8. igri, da je izsilil 3. niz, v katerem je vodstvo po 1. igri ekspresno izpustil iz rok. Kljub ne najboljši predstavi nasprotnika ni uspel nagniti tekme na svojo stran. V 10. igri mu je uspelo rešiti zaključno žogico Južnoameričana, v 12. pa več ne.

Iz Calija Semrajc odnaša žepnino v višini 415 USD, ostal pa je brez novih točk.