Simon izločil zmagovalca OP ZDA leta 2009 Del Potra; Nadal, Ferrer in Roddick brez težav

05.09.2011
NEW YORK, ZDA - Francoz Gilles Simon je potreboval štiri nize, da je iz letošnjega OP ZDA spravil nekdanjega zmagovalca Juana Martina del Potra.

Argentinec Juan Martin del Potro je newyorški turnir za veliki slam dobil leta 2009, lani pa zaradi poškodbe zapestja ni branil lovorike. V letošnji sezoni se je sicer uspešno vrnil, a njegova forma ni takšna, da bi lahko pomislil na še en dvig lovorike. To je bilo več kot jasno že pred začetkom, vse skupaj pa je potrdil 12. nosilec Gilles Simon, ki je Južnoameričana izločil z rezultatom 4-6, 7-6, 6-2 in 7-6.

Gilles Simon se veseli zmage nad Juanom Martinom del Potrom

Branilec naslova Rafael Nadal je v 3. krogu strl neugodnega Davida Nalbandiana. Argentinec je dobro začel in v prvem nizu imel brejk prednosti vse do servisa za 'set' (5-4), kjer se je Majorčanu uspelo vrniti, nato pa je vknjižil še tesen tajbrejk. 10-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam je nato ekspresno dobil drugi del tekme, v 70-minutnem tretjem nizu pa dvakrat oddal servis, a mu to ni preprečilo zmage, saj je Nalbandian začetni udarec izgubil trikrat. Številka 2 svetovnega tenisa Nadal, je sedaj na zadnjem grand slamu sezone nepremagan 10 tekem. Lani je osvojil svoj prvi naslov v velikem jabolku, ko je v finalu premagal Novaka Djokovića, s tem pa je tudi zaokrožil karierni grand slam - zmaga na vseh štirih turnirjih velike četverice.

Rafa, ki je po tekmi na tiskovni konferenci doživel neprijeten kolaps (krči), se bo v osmini finala pomeril z Gillesom Mullerjem, ki je bil boljši od Igorja Kuničina. 28-letni Luksemburžan je leta 2001 osvojil OP ZDA v mladinski konkurenci, leta 2005 pa svoj prvi nastop v glavnem delu začinil z zmago proti Andyu Roddicku. Nazadnje je tu nastopal leta 2008 in kot kvalifikant prišel kar do četrtfinala, kjer ga je ustavil Roger Federer.

Roddick in Ferrer brez težav v 4. krog

5. igralec sveta David Ferrer je imel nekoliko težji trening proti Nemcu Florianu Mayerju, ki je padel po le 1 uri in 26 minutah. Mayer je nekaj odpora pokazal le v tretjem nizu, ki ga je izgubil po tajbrejku. Španca sedaj čaka dvoboj za vstop v četrtfinale z Andyem Roddickom. Tudi Američan, sicer že zmagovalec OP ZDA, v nedeljskem 3. krogu ni imel problemov s tekmecem. Francoz Julien Benneteau je podpisal poraz z rezultatom 6-1, 6-4 in 7-6.

Andy Roddick je US Open osvojil pred osmimi leti

Osmino finala si je pred večerom po lokalnem času priigral še domačin Donald Young, ki je bil gladko boljši od Argentinca Juana Ignacia Chele. ja, nedelja je bila črn dan za argentinske tenisače. Izpadli so vsi tije. Za vsaj malo veselja je včeraj poskrbel  Juan Monaco, ki se bo jutri za vstop med osem boril z Rogerjem Federerjem.

Murray nazaj na zmagoviti poti

Potem, ko je Andy Murray v 2. krogu lovil zaostanek dveh nizov proti Nizozemcu Robinu Haaseju, je za vstop v osmino finala rutinirano izločil Španca Feliciana Lopeza. Kot zadnji si je 4. krog v nedeljo priigral domačin John Isner, ki je po treh nizih odpravil rojaka Alexa Bogomolova.