Stosurjeva v zadnjem trenutku strla Jakupovičevo in preprečila senzacijo

02.02.2017
TAJPEJ, TAJVAN - Neuradno najboljša slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je bila blizu senzaciji na WTA turnirju na Tajvanu. V 2. krogu je namučila nekdanjo zmagovalko OP ZDA Samantho Stosur in klonila šele po 2 urah in 13 minutah igre.

Nekdanja zmagovalka New Yorka Samantha Stosur je Dalilo Jakupovič (156. na WTA) izločila po izenačenem obračunu s 3-6, 7-5, 6-3. Ni bila daleč nekdanja Akarančanka od senzacije, da bi iz 226,750 USD vrednega WTA turnirja v Tajpreju iz žreba zbrisala 2. nosilko.

23. igralka sveta je izgubila uvodni niz (glej video spodaj) proti od naslednjega ponedeljka najboljši Slovenki na WTA lestvici, uspela dobiti 2. niz v zadnjem trenutku, v tretjem pa komaj postavila stvari na svoje mesto.

25-letna Jakupovičeva je na Tajvanu vpisala tri zmage, saj je začela v kvalifikacijah. V 1. krogu je prišla do največje zmage v karieri, ko je izločila nekdanjo prvakinjo Roland Garrosa in si zagotovila status najboljše slovenske teniške igralke.

Odlično je začela tudi osmin finala, ni se ustrašila renomirane nasprotnice, nekdanje 4. igralke sveta, nekdanje zmagovalke OP ZDA in nekdanje finalistke OP Francije. Hitro je prišla do brejka, Stosurjevi pa se je na kratko uspelo vrniti v tekmo, ko je izenačila na 3-3. Naslednje tri igre so bile v domeni Dalile, s še dvema brejkoma je gladko vpisala uvodni niz. V drugem delu je Avstralka bolje returnirala, pri 5-4 že servirala za izenačnje v nizih, pa se je Jeseničanka krčevito borila in ubranila. V 12. igri je Stosurjevi le uspelo izsiliti 3. niz, kjer je ob koncu pričakovano osvojila pomembne točke in zmagala.

Za Jakupovičevo je najboljši teden v karieri in potrditev tega, da je v pripravljalnem obdobju dobro delala. Uvidela je, da lahko parira tudi najboljšim igralkam sveta, ob še bolj trdem delu in nabranih izkušnjah pa bi se lahko kmalu prebila v TOP100. Na Tajvanu, kjer je lani na mini WTA turnrju serije 125 prvič prišla do 2. kroga, je ta teden osvojila 48 točk in 3,400 ameriških zelencev.