Tamara Zidanšek v največjem finalu kariere!

11.02.2017
LAUNCESTON, AVSTRALIJA - Velik slovenski teniški up Tamara Zidanšek se je na Tasmaniji uvrstila v največji finale kariere. V 3. nizu je dobila zadnjih pet iger.

19-letna Tamara Zidanšek (162. na WTA) je z odlično igro porazila tekmico v polfinalu 60,000 USD vrednega ITF turnirja na trdi podlagi v Launcestonu in bo jutri ovila največjo lovoriko v karieri.

Na avstralskem otoku Tasmanija je mlada Konjičanka v polfinalu s 6-2, 3-6, 6-3 izločila Čehinjo Barboro Krejčikovo. Bravo!

Tami gre po prvo letošnjo lovoriko, 12. v karieri in tudi največjo, saj je ITF turnir v Launcestonu vreden 60,000 ameriških dolarjev. 21-letno češko tekmico je spravila na kolena po 1 uri in 52 minutah. Uvodni niz je bil v znamenju varovanke trenerjev Krajnca in Čuka. Dva brejka sta bila dovolj, v drugem delu pa ji je trenutno 245. igralka sveta vrnila, saj je povedla 5-1 in tekmo odpeljala v 3. niz. Bitka na vse ali nič je botrovala šestim brejkom v zadnjem 'setu', borbenost in nepopustljivost Zidanškove pa so bile odlike, ki so prinesle največji finale. Krejčikova je z odvzemom servisa povedla 2-0 in 3-1, slovenska tenisačica pa je dobila zadnjih pet igre za super zmago.

Kot 4. nosilka turnirja se bo za naslov merila s 6. nosilko Jamie Loeb iz ZDA. 21-letna Američanka je na 185. mestu WTA lestvice in gre prav tako po največji dosežek v karieri. To bo njun prvi medsebojni dvoboj.