Teniška veterana Estrella-Burgos in Lorenzi v boju za naslov OP Ekvadorja

12.02.2017
QUITO, EKVADOR - V ekvadorskem Quito se končuje prvi letošnji ATP turnir na peščeni podlagi. Pred nami je le še fimalni obračun, v katerem pa bosta merila moči dva veterana, 35-letni Paolo Lorenzi in še leto starejši Victor Estrella-Burgos.

Teniška meja starosti se pomika vse višje in višje. Dokaz za to sta tudi Italijan Paolo Lorenzi in Dominikanec Victor Estrella-Burgos, ki sta se prebila v veliki finale Quita, prvega ATP turnirja na pesku v letošnji sezoni.

Estrella-Burgos je pravzaprav branilec naslova v Ekvadorju, še več, je dvakratni prvak in bo lovil še tretji zaporedni naslov. V tesnem polfinalu je s 7-6(4), 7-6(3) ugnal 4. nosilca Thomaza Belluccija iz Brazilije.

Ekvadorec je v uvodnem nizu polfinala vodil že 5-2, pa je moral v podaljšano igro, kjer je zdržal nalet tekmeca, dobil pa je tudi drugi tajbrejk in se po malo več kot dveh urah veselil finala. Trenutno 156. igralec sveta tega mesta ne bo pozabil nikoli. Na računu ima 14 zmag ter je brez poraza, Belluccija pa je ugnal v vseh treh medsebojnih tekmah, prav vse sta odigrala v zadnjih treh letih na OP Ekvadorja. Leta 2015 in letos je Brazilca ustavil v polfinalu, lani pa v tekmi za naslov. Tenisač iz Dominikanske republike je imel največ dela v 2. krogu, kjer je po treh podaljšanih igrah izločil velikana iz predmestja Zagreba Iva Karloviča.

Paolo Lorenzi je bil največji junak turnirjev serije Challenger, ki so se pred časom odvijali v Ljubljani. Osvojil ga je dvakrat, sedaj pa v poznem obdobju kariere lovi lovorike na večjih, ATP turnirjih

Italijan Paolo Lorenziji je 3. nosilec. Nam znani Rimljan, saj je pred leti dobil dva Challengerja v Ljubljani, se v poznem obdobju svoje kariere nahaja v najboljši formi. V polfinalu je pod težo njegove igre in loparja padel 2. nosilec Albert Ramos. Lorenzi ga je pospravil z gladkih 6-1, 6-4. V uvodnem nizu je povedel 5-0, v drugem delu pa mu je uspel brejk pri 4-4, nato pa suvereno zaključil. Nasprotnika iz Španije je premagal drugič medtem, ko je to uspelo Ramosu le enkrat. Za Lorenzija je to tretji karierni finale ATP turnirjev (1-1). Edinkrat se je veselil lovorike lani v Kitzbühlu.

Oba finalista sta prvič osvojila turnir serije ATP pri 34 letih in nikakor nista še rekla zadnje besede.

Ecuador Open
Kategorija: ATP 250
Kraj: Quito, Ekvador
Datum: 6. 2. 2016 - 12. 2. 2016
Nagradni sklad: 482,060 $

Victor Estrella (Dominican Republic) beat 4-Thomaz Bellucci (Brazil) 7-6(4) 7-6(3)
3-Paolo Lorenzi (Italy) beat 2-Albert Ramos (Spain) 6-1 6-4

Victor Estrella (Dominican Republic) beat Federico Gaio (Italy) 6-4 6-4
4-Thomaz Bellucci (Brazil) beat 8-Renzo Olivo (Argentina) 6-2 6-1
3-Paolo Lorenzi (Italy) beat Rajeev Ram (U.S.) 6-3 6-4
2-Albert Ramos (Spain) beat Roberto Carballes (Spain) 7-5 4-6 6-2

Victor Estrella (Dominican Republic) beat 1-Ivo Karlovic (Croatia) 6-7(7) 7-6(5) 7-6(8)
Federico Gaio (Italy) beat Gerald Melzer (Austria) 6-7(4) 6-3 7-6(2)
Rajeev Ram (U.S.) beat Nicolas Kicker (Argentina) 7-6(5) 6-3
3-Paolo Lorenzi (Italy) beat Matthew Ebden (Australia) 6-4 6-4
8-Renzo Olivo (Argentina) beat Santiago Giraldo (Colombia) 7-6(3) 2-6 6-3
2-Albert Ramos (Spain) beat Alejandro Falla (Colombia) 6-2 7-5
Roberto Carballes (Spain) beat Giovanni Lapentti (Ecuador) 6-3 6-4
4-Thomaz Bellucci (Brazil) beat Janko Tipsarevic (Serbia) 7-6(8) 7-6(2)

Victor Estrella (Dominican Republic) beat Andrej Martin (Slovakia) 3-6 6-2 6-4
Federico Gaio (Italy) beat Joao Souza (Brazil) 5-7 6-4 7-5
Rajeev Ram (U.S.) beat 5-Alexandr Dolgopolov (Ukraine) 3-6 7-6(4) 6-3
Nicolas Kicker (Argentina) beat Guido Andreozzi (Argentina) 4-6 6-3 6-4
8-Renzo Olivo (Argentina) beat Emilio Gomez (Ecuador) 5-7 6-2 7-6(5)
Matthew Ebden (Australia) beat Agustin Velotti (Argentina) 2-6 6-4 6-3
Roberto Carballes (Spain) beat Rogerio Dutra Silva (Brazil) 6-3 6-1
Alejandro Falla (Colombia) beat Alessandro Giannessi (Italy) 6-4 6-3
Giovanni Lapentti (Ecuador) beat 7-Thiago Monteiro (Brazil) 6-3 6-2
Janko Tipsarevic (Serbia) beat Daniel Gimeno-Traver (Spain) 4-1 (Gimeno retired)
Santiago Giraldo (Colombia) beat Benjamin Becker (Germany) 6-4 6-4
Gerald Melzer (Austria) beat 6-Horacio Zeballos (Argentina) 6-7(4) 6-3 7-6(4)