Tomaš Berdych najel bivšega trenerja Andyja Murrayja!

17.12.2014
Čeptav je najboljši češki tenisač Tomaš Berdych sezono končal na 7. mestu, ni najbolj zadovoljen z rezultati, še posebej na grand slam turnirjih!

29-letni Tomaš Berdych je zato že nekaj časa iskal novege trenerja . Pred časom je dobil "košarico" od legendarnega Ivana Lendla, ki je pripeljal Britanca Andyja Murrayja do naslova v Wimbledonu, na OP ZDA in OI. Vseeno pa je Čeh le pripeljal trenerja iz bivše ekipe Škota, Španca Dannyja Vallverduja. Na Facebooku je objavil naslednje sporočilo:

"Dragi oboževalci in prijatelji, moja nova trenerja bosta Danny Vallverdu in Azuz Simcich. Hvaležen sem Tomašu Krupi in Davidu Vydri za fantastično opravljeno delo v teh letih"!

Tomaš Krupa je treniral Tomaša Berdycha od leta 2009. Slednji je letos sicer osvojil 2 ATP turnirja in še 3 x izgubil v finalu, a ni bil zadovoljen z napredkom na največjih turnirjih. Igral je polfinale OP Avstralije, bil četrtfinalist Roland Garrosa ter OP ZDA, v Wimbledonu je izpadel v 3. krogu.

28-letni Danny je bil dolgoletni član ekipe Andyja Murrayja s katerim sta se dobro razumela. A Škot se je odločil za spremembe v ekipi, v vlogi glavne trenerke je ostala Francozinja Amelie Mauresmo!

pripravil: Marjan B.