Tomić prekinil niz porazov v Torontu

07.08.2012
TORONTO, KANADA - Začel se je teniški masters turnir oz. turnir serije ATP 1000 za moške v Torontu.

Olimpijski teniški turnir v Londonu je končan, v moški posamični konkurenci pa se je z zlatom okitil domačin Andy Murray, ki je v finalu gladko porazil Rogerja Federerja. Britanec je skupaj z rojakinjo Lauro Robson igral tudi finale mešanih dvojic in po težki borbi okrog vratu obesil še srebrno odličje, sedaj pa se je že odpravil v Kanado, kjer ta teden poteka masters turnir. Nastop v Torontu sta odpovedala Roger Federer (počitek) in Rafael Nadal (poškodba).

Najboljši teniški igralci na kanadskih tleh tekmujejo že vse od leta 1881. Le Wimbledon in OP ZDA imata daljši staž kot kanadski turnir, ki je poznan tudi kot eden najboljših na teniški turneji. Lani je v Montrealu (Toronto in Montreal si izmenjujeta turnir ATP 1000) slavil Novak Djoković, ki je tako nadaljeval izjemno sezono z 9. turnirsko zmago v letu, na Rogers Cupu pa je bil najboljši že leta 2007. Naj omenimo še, da je zadnji kanadski tenisč dobil turnir leta 1958, to pa je bi Robert Bedard.

Včeraj so začeli z uvodnim krogom, a nosilci so še počivali, najboljši pa so v uvodnem krogu tudi prosti.

Avstralec Bernard Tomić se bo v 2. krogu meril z branilcem naslova Djokovićem potem, ko je za uvod preskočil kvalifikanta M. Berrerja s 6-3, 3-6, 6-3. 19-letni Avstralec je prekinil niz sedmih zaporednih porazov, ki so se vlekli vse od maja in 2. kroga Roland Garrosa. Italijan Flavio Cipolla ima za tekmeca v 2. krogu dvakratnega nekdanjega zmagovalca Andya Murraya, to pa si je zagotovil z zmago nad Estoncem Jurgenom Zoppom.

V 2. krog je brez težav prišel tudi Ciprčan Marcos Baghdatis. Carlosu Berlocqu ni oddal niza, tekmo pa zaključil z asom. Ciprčan je na olimpijskem turnirju v 3. krogu moral priznati premoč kasnejšemu zmagovalcu Murrayu.

Vasek Pospisil je preskočil Seppija

Jeremy Chardy je podaljšal niz porazov Američanu Donaldu Youngu. Slednji se ni veselil že vse od februarja, Francoz pa bo imel v drugem krogu neprimerno težje delo, saj ga čaka obračun z rojakom Jojem-Wilfriedom Tsongo. Srb Viktor Troicki je ugnal Alexa Bogomolova, Španec Pablo Andujar pa je ustavil Lukasa Lacka. Treba je omeniti še zmago domačina Vaseka Pospisila. 22-letni Kanadčan je po 2 urah in 22 minutah presenetil Andreasa Seppija, zaključni točki pa je imel že pri 5-3, uspelo pa mu je po tajbrejku.