Jo-Wilfried Tsonga povratek po poškodbi začel z zmago!

18.09.2013
Francoz Jo-Wilfried Tsonga je zaradi poškodbe moral izpustiti zadnji grand slam sezone, sedaj pa se je v Metzu uspešno vrnil vrnil po poškodbi kolena.

Jo-Wilfried Tsonga bo na naslednjih turnirjih turnirjih lovil prepotrebne točke za nastop na zaključnem turnirju najboljše osmerice, saj je zaradi dolgotrajne poškodbe na lastvici za uvrstitev na finalni turnir padel šele na deseto mesto.

Tsonga je v prvem krogu Metza brez težav opravil s svojim rojakom Edouardom Rogerjem-Vasselinom s 6-4 in 6-3. To je bil sploh prvi dvoboj za odličnega Francoza po poškodbi, ki jo je staknil v All-England clubu pred skoraj tremi meseci. Tsonga na turnirju v Metzu nastopa kot najvišje postavljeni nosilec, turnir v Metzu pa je uspel do sedaj tudi že dvakrat osvojiti. Danes je bil Francoz odličen predvsem pri svojem začetnem udarcu, osvojil je kar 85% točk na svoj prvi servis. V naslednjem krogu se bo 28-letni Francoz pomeril s Nemcem Tobiasom Kamkejem, ki je v prvem krogu odpravil Madžarskega kvalifikanta Martona Fucsovicsa s 1-6, 6-2 in 6-3.

Odlično je svoje delo opravil tudi Francoski veteran Nicolas Mahut, ki je premagal Leonarda Mayerja s 7-6(2) 6-4. Mahut je tako prekinil negativno serijo porazov, saj je pred tem izgubil tri zaporedne dvoboje. V drugi krog se je zanesljivo uvrstil tudi Argentinec Carlos Berlocq, ki je s 6-3 in 6-4 premagal Čeha Jirija Veselya. Argentinec se bo v naslednjem krogu pomeril s četrtim nosilcem Philippom Kohlschreiberjem.