Usoden poraz Blaža Role na zaključnem Challengerju

21.11.2014
SAO PAULO, BRAZILIJA - Najboljši slovenski teniški igralec je kljub dvema zmagama izpadel v skupini B, saj po pravilih zaključnega turnirja serije Masters in Challenger, kjer v primeru enakega števila točk in osvojenih nizov, odloča medsebojni dvoboj.

331. igralec sveta Guilherme Clezar je bil usoden za prvega slovenskega tenisača Blaža Rolo. Ptujčan je v prvih dveh tekmah zmagal, danes pa je v odločilni tekmi proti 8. nosilcu in povabljencu potreboval vsaj niz za polfinale, a je izgubil s 6-4, 6-3.

S Clezarjem sta na koncu imela enako število točk in razmerje nizov, zato je o polfinalistu odločala medsebojna tekma, ki pa je danes po 70 minutah pripadla domačinu.

Težko je sedaj biti pameten, kdaj je 24-letni Ptujčan, 81. igralec sveta, zapravil vstop med štiri na zaključnem turnirju serije Chalenger, včeraj z izgubljenim nizom proti Schwartzamnu ali danes, ko ni osvojil vsaj enega z največjim presenečenjem turnirja Guilhermom Clezarjem, katerega je lani v Sao Paulu na Challengerju zlahka premagal po dveh zaporednih nizih. Dejstvo je, da bi lahko Blaž z osvojenim nizom končal na vrhu skupine B (Schwartzman je danes zmagal z 2-1), tako pa je celo ostal praznih rok. S Sao Paula se vrača z 18,900 USD in 30 točkami.

21-letni Brazilec iz Porto Alegreja je danes nadigral Blaža v vseh prvinah. Kar petkrat mu je vzel servisno igro. Ko je dobil 1. niz je v drugem povedel 2-0, pa 4-1, Rola je še uspel izničiti enega, na koncu pa ni imel moči za preobrat, od njega je bil precej daleč. Z eno slabo predstavo na turnirju si je zaprl vrata polfinala, v katerem je lani igral Aljaž Bedene.

Blaž bi se kljub slabi igri v odločilnem dvoboju vseeno lahko uvrstil v polfinale, a sreča ni bila na njegovi strani. Argentinec Diego Schwartzman je bil v izgubljenem položaju saj je Brazilec Joao Souza vodil s 6:3, 5:4(40:15) na svoj servis, a je zapravil obe "match" točki. Diego se je rešil z brejkom tudi v 12. igri, ko je Joao pri vodstvu s 6:5 ponovno serviral za zmago. Nato je dobil podaljšano igro in še 3. niz ter prišel do 46. zmage, kar je največ na ATP Challengerjih v tej sezoni. S 170cm višine je najmanjši igralec med TOP100. Njegov nasprotnik v polfinalu Victor Estrella Burgos je visok 173cm!

ATP Challenger Tour Finals
Kraj: Sao Paulo (BRA)
Datum: 17.11.2014 - 25.11.2014
Kategorija: ATP Challenger Tour Finals
Nagradni sklad: $220,000

Skupina A

3-Victor Estrella-Burgos (Dominican Republic) beat 1-Simone Bolleli (Italy) 6-4 6-2
5-Andreas Haider-Maurer (Austria) beat 7-Maximo Gonzalez (Argentina) 4-6 6-1 6-1