V četrtfinale Zagreba še dva domačina, Ljubičić in Dodig!

03.02.2011
Po Marinu Čiliću, ki si je četrtfinale turnirja serije ATP 250 v Zagrebu izboril že včeraj, sta se med osem uvrstila še njegova rojaka Ivana, Ljubičić in Dodig.

Turnir v dvorani Dom Sportova je prva evropska postaja za moške v novi teniški sezoni. Tradicionalno imajo Hrvati tu vedno dobre rezultate in prav nič drugače ni tudi letos.

Danes sta si po dvakratnem branilcu naslova Čiliću, četrtfinale priigrala še Ivan Ljubičić in Ivan Dodig. Prvi je gladko s 6-2, 6-3 porazil Daniela Brandsa in v dvoboju izgubil le 12 točk na svoj servis. Ljubičić je naslov v Zagrebu osvojil leta 2006, v četrtfinalu pa se bo pomeril prav soimenjakom Dodigom, ki je z identičnim rezultatom v 2. krogu odpravil Ilija Marčenka iz Ukrajine. Dodig je za zmago potreboval 79 minut, zanj pa je to drugi četrtfinale v hrvaški prestolnici.

Američan Alex Bogomolov Jr. je turnir začel kot kvalifikant, danes pa si je z zmago proti sedmopostavljenemu Nemcu Philippu Petzschnerju zagotovil svoj prvi četrtfinale turnirjev serije ATP po 19 mesecih. Trenutno 165. igralec sveta je za ta 'uspeh' potreboval pičlih 53 minut, saj se je na koncu na semaforju izpisalo 6-1, 6-2. Kot zadnji četrtfinalist v Zagrebu bo nastopal Francoz Richard Gasquet, saj mu je rojak Arnaud Clement dvoboj drugega kroga predal zaradi poškodbe ramena.