Ivan Dodig nadaljeval kraljevino Hrvatov v Zagrebu!

06.02.2011
Ivan Dodig je v življenjski formi!

Zagreb, Hrvaška – Ko je Hrvat Ivan Dodig po uspešnem nastopu na OP Avstralije, kjer je edini uspel vzeti niz velikemu zmagovalcu Srbu Novaku Djokoviću, prispel na ATP 250 turnir v Zagreb, je dejal le to : "Lahko naredim prav se, ali pa tudi nič. Če se bosta ujela moja igra in forma lahko pridem do finala, lahko pa se tudi poslovim že v 1. krogu"!

Kot smo lahko videli danes se je zgodila prva teza in Ivan Dodig ni prišel "le" do finala, ampak je suvereno osvojil svoj prvi ATP turnir v karieri in tako nadaljeval kraljevino Hrvatov v Zagrebu. Zadnja 2 turnirja je osvojil Marin Čilić. Nemec Michael Berrer je pokazal dobro igro skozi cel turnir, a je tako kot lani ponovno klonil v finalu. Rezultat se je nakoncu glasil 6:3, 6:4 za Ivana Dodiga!

Današnji dvoboj je potekal dokaj enostransko. Berrer je imel nekaj priložnosti, ki jih ni izkoristil, ostalo pa mu je preprečil Dodig z dobro igro. Vendar pa, da ne bi bilo vse gladko je moral Ivan kar "dvakrat" dobiti dvoboj. Prvič je pomislil na zmago, ko je zmagovito točko dosegel z asom in vrgel lopar med navdušene gledalce. Glavni sodnik je dosodil avt. Po manjšem šoku je Ivan tri točke kasneje še enkrat zadel 'match point'. Tokrat je bilo vse čisto in lopar je spet poletel med publiko. Za zmago sta bila dovolj dva odvzeta servisa nasprotniku (v vsakem nizu enkrat) in 100% ohranitev svojih servisov!