V deželi 'tam spodaj' 6. dan vse po starem za najboljše!

18.01.2014
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Najboljši teniški igralci in igralke so na prvem Grand Slamu sezone zaključili s 3. krogom, favoriti pa so napredovali v osmino finala. Izpadla je sicer Caroline Wozniacki, a je igrala z Garbine Muguruzo, ki je v odlični formi, zato zmaga Španke niti ni večje presenečenje. Srebotnikova začela z zmago tudi v mešanih dvojicah.

Ne samo, da 6. dan ni bilo presenečenj v moški konkurenci OP Avstralije, prav vsi favoriti so zmagali brez izgubljenega niza.

Štirikratni zmagovalec Happy Slama Roger Federer še ni oddal niza na letošnjem OP Avstralije. Tretji v vrsti padlih je Teimuraš Gabašvili, ki se je moral sprijazniti s porazom 6-2, 6-2, 6-3. ''Z moje strani sem zadovoljen. Nisem še izgubil niza, v vseh treh tekmah pa sem imel drugačne pogoje. Prvo sem igral na vročini, nato pod streho, sedaj pa v normalnih okoliščinah z nekaj malega vetra'', je povedal 17-kratni zmagovalec Grand Slamov, ki se je 13-ič zapored prebil v osmino finala Melbourna. 32-letni Baselčan je nazadnje zmagal na Slamih leta 2012 na Wimbledonu, v 4. krogu pa ga čaka dvoboj z Jojem-Wilfriedom Tsongajem, ki je dobil nacionalni obračun s Simonom s 7-6(5), 6-4, 6-2. Slednji je v prvih dveh krogih dobil tekme na pet nizov, tokrat ni imel možnosti proti rojaku, ki bo prvi velik test in izziv za Federerja. Tsonga je v deželi 'tam spodaj' že igral v finalu leta 2008, ko ga je premagal Djokovič, na zadnjem dvoboju s Federerjem pa se je okitil z zmago v četrtfinalu Roland Garrosa.

Roger Federer gre v drugi teden OP Avstralije brez oddanega niza

Najboljši izid na Grand Slamih pa že ima v rokah Grigor Dimitrov. Fant Marije Šarapove je na Margaret Court Areni s 6-3, 3-6, 6-4, 7-6(10) ustavil Miloša Raoniča, v četrtem nizu pa je najprej ubranil dve žogici za niz Kanadčanu, preden je zaključil tekmo s peto žogico za zmago. V osmini finala bo 22-letni Bolgar prekrižal lopar z Robertom Bautisto Agutom, tam pa bo moral pokazati vse svoje znanje. Španec namreč prikazuje odlične igre v Melbournu, po Del Potru je zlahka deklasiral tudi Benoita Paireja in verjetno ima svoje načrte.

V 3. krogu smo videli tudi obračun dveh 'lucky loserjev', kjer pa je Stephane Robert6-0, 7-6(2), 6-4 premagal Martina Kližana. V tem delu žreba sta bila tudi Aljaž Bedene in Blaž Rola, ki bi se potencialno lahko dobila v tem krogu, a sta omenjena igralca, Francoz in Slovak, oba izločila. 33-letni Robert je tako prišel do najboljšega izida kariere na Grand Slamih, pred spopadom z Murrayem pa je oddal le en niz.

V vse boljši formi je tudi Andy Murray. V drugi teden tekmovanja prihaja z zmago nad Felicianom Lopezom (7-6(2), 6-4, 6-2), s Špancem pa se sploh ni soočil z brejk žogico. ''Danes sem naredil velik korak naprej. Feliciano je TOP30 igralec, zelo neugoden nasprotnik, čeprav sem ga vselej premagal pa dvoboj nikakor ni bil lahek, opravil sem test z odliko'', je povedal Škot, ki je že trikrat igral v finalu Melbourna, pa vselej izgubil.

Čisto brez možnosti pa je bil danes proti 1. igralcu sveta Rafaelu Nadalu, Francoz Gael Monfils. Majorčan ga je odpihnil s terena z rezultatom  6-1, 6-2, 6-3, v 4. krogu pa se bo meril z Japonecem Kejem Nišikorijem. Tudi slednji ni izgubil niza, premagal je Američana Donalda Younga.

Keja Nišikorija v osmini finala čaka dvoboj z Nadalom

V ženski konkurenci gredo vse pohvale Španki Garbine Muguruzi. Prejšnji teden je slavila na WTA turnirju v Hobartu, pokazala, da je treba na njo še kako računati, to pa se je videlo tudi danes v tekmi s Caroline Wozniacki. Za Španko, ki je nekdanjo 1. igralko sveta premagala s 4-6, 7-5, 6-3 je to prvi vstop v drugi teden tekmovanja na turnirjih za veliki Slam. Španka je lani imela ogromno težav s poškodbo, odostna je bila kar pol leta, za novo sezono pa se je pripravila še bolje. Zmaga nad Wozniackijevo je njena tretja proti TOP10 tenisačicam, v osmini finala pa bo njena nasprotnica Agnieszka Radwanska, ki je po treh nizih izločila Anastasjo Pavljučenkovo.

Po težki tekmi v 2. krogu se je sestavila Marija Šarapova. Proti Alize Cornet je bila veliko boljša kot pred dvema dnevoma in zmagala s 6-1, 7-6(1), a sedaj jo čaka nova velika naloga. Lopar bo prekrižala z 20. nosilko Dominiko Cibulkovo, Slovakinja pa je Španki Suarez-Navarrovi prikazala pravo lekcijo tenisa. Prepustila ji je le 1 igro v 59 minutah, dominacija na terenu pa je vladala od štarta do konca. Zabila je kar destkrat več vinerjev (20:2). Enako število iger kot Cibulkova, je oddala tudi branilka naslova Viktorija Azarenka. Belorusinja je deklasirala Yvonne Meusburger in ji nakazala, da nima kaj delati v osmini finala, plejado Japonk pa je s turnirja spravila Jelena Jankovič. Po prvem in drugem, se je tudi v tretjem merila z igralko iz dežele vzhajajočega sonca Kurumi Naro, jo premagala s 6-4, 7-5 kljub ne najboljši igri in slabemu spancu. Zaradi tega se je tudi 'drla' na publiko ter dobila opomin sodnika. ''Žal mi je za izpade, nisem igrala najbolje v nasprotju z mojo nasprotnico. Naprej grem z nekaj sreče, res je bilo težko'', je povedala Srbkinja, ki se bo v 4. krogu dobila s Simono Halep. Romunka nadaljuje z dobrimi igrami, tokrat je s 6-1, 6-4 izločila Kazahstanko Zarino Dijas.

Jelena Jankovič je slabo spala, a se je vseeno prebila v 4. krog Melbourna

Odličen začetek Kate tudi v miksih

V mešanih dvojicah je Katarina Srebotnik skupaj z Indijcem Rohanom Bopanno 2. nosilka. Za začetek sta v 1. krogu premagala ameriško/filipinski par Kops-Jones/Huey s 6-2, 6-3.

4-Andy Murray (Britain) beat 26-Feliciano Lopez (Spain) 7-6(2) 6-4 6-2
22-Grigor Dimitrov (Bulgaria) beat 11-Milos Raonic (Canada) 6-3 3-6 6-4 7-6(10)
Roberto Bautista (Spain) beat 27-Benoit Paire (France) 6-2 6-1 6-4
6-Roger Federer (Switzerland) beat Teymuraz Gabashvili (Russia) 6-2 6-2 6-3
Stephane Robert (France) beat Martin Klizan (Slovakia) 6-0 7-6(2) 6-4

3. krog (ženske):

2-Victoria Azarenka (Belarus) beat Yvonne Meusburger (Austria) 6-1 6-0
Garbine Muguruza Blanco (Spain) beat 10-Caroline Wozniacki (Denmark) 4-6 7-5 6-3
5-Agnieszka Radwanska (Poland) beat 29-Anastasia Pavlyuchenkova (Russia) 5-7 6-2 6-2
13-Sloane Stephens (U.S.) beat Elina Svitolina (Ukraine) 7-5 6-4
3-Maria Sharapova (Russia) beat 25-Alize Cornet (France) 6-1 7-6(6)
8-Jelena Jankovic (Serbia) beat Kurumi Nara (Japan) 6-4 7-5
11-Simona Halep (Romania) beat Zarina Diyas (Kazakhstan) 6-1 6-4
20-Dominika Cibulkova (Slovakia) beat 16-Carla Suarez Navarro (Spain) 6-1 6-0