V finalu Metza prvih dveh nosilcev boljši prvopostavljeni Hubert Hurkacz

27.09.2021
METZ, FRANCIJA - 1. nosilec ATP250 turnirja v Metzu Hubert Hurkacz je letos osvojil že tri turnirske naslove.

Odlična sezona Poljaka Huberta Hurkacza se nadaljuje. Na dvoranskem turnirju v francoskem Metzu je v finalu po dveh nizih kot 1. nosilec premagal 2. nosilca Pabla Carrna Busto s 7-6(2), 6-3.

Trenutno 13. igralec sveta sploh ni izgubil niza ta teden na francoskem turnirju Moselle Open, impresivno predstavo pa je ponudil tudi v finalnem obračunu proti španskemu tekmecu. V uvodnem nizu je nadoknadil brejk zaostanka, nato dobil podaljšano igro in v drugem delu strl odpor Carrena Buste, za zmago je potreboval 82 minut.

''Pablo je odličen igralec in odigrati z njim finale je bilo nekaj posebnega. Moral sem dvigniti nivo igre in pokazati vse kar znam, da sem bil danes konkurenčen in sem na koncu zmagal, preserečen sem ob tem dosežku'', je povedal Hurkacz takoj po dvoboju. S Pablom Carrenom Busto imnata sedaj medsebojno razmerje poravnano na 1:1. Prejšnji mesec je v Cincinnatiju zmagal 30-letni Španec.

Z zmago v finalu je Poljak tudi ostal neporažen v bojih za naslov, ima štiri in niti enega poraza. Letos je že dvignil pokal v Delray Beachu, nato pa je slavil celo na ATP1000 turnirju v Miamiju, seveda je bil to prvi osvojeni masters za Hurkacza. Ta teden je na poti do lovorike izločil tudi nekdanjega prvega tenisača sveta Andya Murraya. Hurkacz je tudi prvič zmagal na turnirju, ki ga niso gostile ZDA, svoj prvi naslov je namreč tudi ujel na drugi strani Atlantika, leta 2019 v Winston Salemu.

Carreno Busta je prav tako iskal tretji naslov v letošnji sezoni, najboljši je bil že v Marbelli in Hamburgu. Nosilec bronastega odličja iz Tokia ima sedaj v finalih razmerje 6-4, v Metzu pa je nastopil tretjič.