Večni talent David Nalbandian zelo namučil Nadala; Še en sanjski polfinale s Federerjem

17.03.2012
INDIAN WELLS, ZDA - V drugem polfinalu prvega teniškega Masters turnirja sezone v Indian Wellsu se bosta pomerila 3. nosilec Roger Federer in njegov večni tekmec Rafael Nadal. Že včeraj sta si igranje med štirimi najboljšimi priigrala 1. nosilec in branilec naslova Novak Djoković in domačin John Isner.

Ribič iz Cordobe (David Nalbandian) je končno spet prikazal svoj razkošen talent. Izkušeni Argentinec, ki je imel v zadnjih letih ogromno težav s poškodbami, je v četrtfinalu Indian Wellsa v 1. nizu šokiral lanskoletnega finalista in 2. igralca sveta Rafaela Nadala, ki je serijo zanj nenavadnih nevsiljenih napak komaj kompenziral z borbenostjo in na koncu le obrnil izid (4-6, 7-5, 6-4). Talent Nalbandiana nikoli ni bil sporen, a Južnoameričan je tekom teniške kariere skrbel še za vrsto dodatnih hobijev (ribarjenje, avtomobilizem,....), kar ga je verjetno stalo še bolj vrhunskih rezultatov.

V polfinalu se bo Rafael Nadal meril s švicarski teniškim superzvezdnikom, maestrom Rogerjem Federerjem, ki je v prvem četrtfinalu dneva še četrtič letos izbrisal Juana Martina del Potra (6-3, 6-2) ter zabeležil jubilejno 250. zmago na turnirjih serije Masters.

Federer spet zaklet za Del Potra, v polfinalu se nam obeta spopad titanov!

Švicarski as Roger Federer je še enajstič ugnal Argentinca Juana Martina Del Potra, ki je le leta 2009 Švicarju zadal dva poraza. Argentinec je sicer imel že v prvi igri dve brejk priložnosti, a je Federer vse ubranil, nato pa je Del Potra s tira spravila sodniška napaka, ko je linijski sodnik ocenil, da je žogica ob servisu 'Fedexa' bila v igrišču, tehnika 'sokoljega očesa' pa je zatajila. Že v prvi igri, ki je trajala več kot deset minut, so se strasti na igrišču razplamtele, Del Potro pa sodniške napake ni mogel spregledati. To ga je tako vrglo s tira, da je Roger hitro napravil brejk ter brez večjih težav dobil prvi set. V drugem se stanje ni spremenilo, Federer je zlahka nadziral potek srečanja ter se v polfinale uvrstil po vsega 69-ih minutah igre.

»To je bila dobra tekma. Od sebe sem pričakoval, da odigram boljše kot proti Bellucciju. Redkokdaj odigram dve tekmi v dveh dneh, zato ima moja današnja zmaga še toliko večji pomen. Zadovoljen sem, da sem proti takemu igralcu kot je Del Potro podaljšal moj zmagoviti niz,« je dejal tretji igralec sveta. Federer je proti Del Potru prišel do svoje 250. zmage na 'Masters' turnirjih, zabeležil pa je tudi 20. zmago v sezoni, to je doslej uspelo le Nicolasu Almagru.

V polfinalu se bo Švicar pomeril proti večnemu rivalu, Špancu Rafaelu Nadalu. Slednji si je nastop v polfinalu zagotovil po zmagi nad Davidom Nalbandianu, ki mu je nudil dostojen upor. Nalbandian je prvi set, v drugem pa je bil pri izidu 5:4 v njegovo korist blizu brejka, a se je Nadal izvlekel. Dobil je drugi set, v tretjem pa ni nič prepustil naključju, povedel je s 5:2 ter dvoboj po dobrih dveh urah in pol dobil.

David Nalbandian je bil v drugem nizu le dve točki oddaljen od zmage 6-4, 5-4(30:30) proti Nadalu

Federer in Nadal se bosta tako v Kaliforniji udarila še 28. v karieri, zgodovina pa govori v špančevo prid, saj je dobil kar 19 dosedanjih dvobojev. Tudi tistega letošnjega v polfinalu OP Avstralije.

»Igranje proti igralcu, kot je Federer mi veliko pomeni. Ne gre za običajno tekmo, ampak gre za nekaj več. Proti njemu sem odigral vse najpomembnejše tekme moje kariere, podobno velja tudi za njega. Gre za enega izmed najboljših teniških igralcev v zgodovini,« je o svojem naslednjem nasprotniku dejal Nadal. Zagotovo se nam obeta še en epski dvoboj!