Venus Williams rešila "match" žogico in maščevala Sereno!

02.10.2015
Na WTA turnirju na Kitajskem sta znani obe finalistki!

VUHAN, KITAJSKA - V prvem polfinalu na močnem WTA turnirju v Vuhanu sta Američanka Venus Williams in Italijanka Roberta Vinci uprizorili pravo dramo, na koncu je s 5-7, 6-2, 7-6(4) v nizih slavila Venus, ki je ubranila tudi "match" žogico in posredno "maščevala" sestro Sereno za težak poraz proti Italijanki v polfinalu letošnjega OP ZDA!

32 letna Vincijeva igra v zadnjem času v življenski formi. V 1. nizu je nadoknadila zaostanek z 0-3 in kasneje dobila niz. To je razjezilo Venus, ki je zaigrala še bolj silovito, gladko dobila 2. niz in v 3.nizu povedla s 5-2. Italijanka se nikakor ni hotela predati in je naredila velik preobrat. Povedla je s 6-5 in imela zaključno žogico pri rezultatu 40:30 na svoj servis. Priložnost je zapravila in Williamsova je naredila brejk ter v podaljšani igri prišla do vodstva s 6-4. Sama je izkoristila že prvo brejk priložnost in se veselila lepe zmage.

Venus: "Res sem vznemirjena, ker bom zaigrala v finalu. To so bile moje sanje, ko sem prišla sem in sedaj bom poskušala osvojiti naslov. Roberta je igrala odlično in lahko bi zmagala tudi ona. Imela sem kar nekaj sreče"!

V drugem polfinalu je vzhajajoča španska zvezdnica Garbine Muguruza v dveh nizih s 6-4, 7-6(5) premagala Nemko Angelique Kerber in se tako še bolj približala nastopu na zaključnem turnirju v Singapurju.

Garbine: "Dvoboj je bil zelo izenačen in morala sem garati, da sem prišla do zmage. Venus je legenda. Proti njej bom morala prikazati svoj najboljši tenis, če bom hotela zmagati"!