Vera Zvonarjova ugnala Sabine Lisicki!

06.08.2011
CARLSBAD, ZDA - 1. nosilka turnirja v Carlsbadu Rusinja Vera Zvonarjova, je premagala Nemko Sabine Lisicki v 3 nizih s 6:3,3:6,6:4!

3. igralka sveta se je tako uvrstila že v 7. polfinale WTA turnirjev, v letošnji sezoni. V 1. nizu je Nemka 2 x izgubila svoj servis, Rusinja pa enako v 2. nizu in dvoboj se je odločal v 3. nizu, ki pa se je odvijal veliko bolj dramatično kot prva dva. Zvonarjova je naredila brejk že v 1. igri, a ji je Sabine takoj vrnila z rebrejkom. Pri rezultatu 3:2 je imela Nemka 3 brejk priložnosti, a jih ni izkoristila!

"Mislim, da je bil to eden od ključnih trenutkov dvoboja, saj si ne želiš zaostati v tako izenačenem dvoboju, še posebej ne proti igralki kot je Sabine. Po tej igri nisem izgubila koncentracije in sem ji odvzela servis in to je bil po mojem mnenju ključ za zmago," je po dvoboju povedala Vera Zvonarjova.

Rusinja je tako povedla s 5:3, Nemki je še uspelo zmanjšati na 5:4, vendar je Vera izkoristila priložnost dobila svoj servis in se veselila težke zmage. Zvonarjova se bo v polfinalu pomerila z Ano Ivanovič, ki je premagala Kitajko Peng Shuai s 6:4,6:2 in nakazala boljšo formo pod vodstvom nove trenerske ekipe.

Da ena teniška "kravata" v tenisu ne pomeni nič, se je pokazalo v dvoboju med Slovakinjo Danielo Hantuchovo in Poljakinjo Agnieszko Radwansko. Daniela je dobila prvi niz s 6:0, nato pa Agnieszka. ki je zahtevala medicinski tretma zaradi bolečin v rami,  naslednja dva s 6:4 in se uvrstila v polfinale, kjer jo čaka Nemka Andreja Petkovič, ki je bila boljša od 18 letne Američanke Sloane Stephens s 6:2,6:1 v nizih!

"Ko izgubiš niz s 6:0, potem res nimaš več kaj izgubiti. Zato sem začela igrati veliko bolj agresivno. Igrala sem le z mislijo, da bom osvojila kakšno igro in bila povsem sproščena," je dejala Agnieszka Radwanska!