Verdasco prekinil niz šestih finalnih porazov in slavil v Houstonu!

14.04.2014
HOUSTON, ZDA - Španec Fernando Verdasco je le prekinil niz porazov v finalih ATP turnirjev. Nabralo se mu jih je kar šest, tokrat pa je v Houstonu le uspel slaviti, ko je bil v finalu boljši od rojaka Nicolasa Almagra.

Houston je edino ameriško mesto, ki gosti peščeni ATP turnir, vseeno pa so tu domačini imeli v zadnjem desetletju ogromno uspehov. Kakorkoli, letos sta se za lovoriko borila dva Španca, peščena specialista, lovorike pa se je veselil Fernando Verdasco, ki je s 6-3, 7-6(4) ugnal Nicolasa Almagra.

Za Verdasca je to prvi naslov po letu 2010 in Barceloni, vmes pa je moral sklonjene glave zapustiti teren kar šestkrat v tekmah za lovoriko. ''Dolgo časa je minilo, od kar sem se veselil naslova. Za mene je to pomemben dan po toliko letih suše. Vmes sem bil tudi poškodovan ter sem težko sestavil dobre igre v zaporedju, zato sem še toliko bolj vesel'', je dejal Verdasco, ki ima sedaj v vitrini 6 lovorik iz 19 finalov, četrto iz peščenih turnirjev. Almagro ima na drugi strani razmerje v finalih sedaj 12-9, danes pa je praktično ponovil vajo iz lanskega leta, ko je v Houstonu prav tako končal kot finalist (izgubil z Isnerjem).

Fernando Verdasco se veseli naslova po štirih letih suše

Fernando Verdasco je v 1. nizu ujel edini brejk, v drugem delu pa je imel možnost, da bi se odlepil, a je zapravil štiri žogice za odvzem servisa rojaku. Namesto tega je Almagro povedel 3-1, Verdasco pa se je vrnil v 7. igri, nato pa izničil 5 žog za niz Almagru. Po 1 uri in 52 minutah je dobil podaljšano igro, ki mu je prinesla lovoriko.

Verdasco je igral tudi v finalu dvojic, a sta mu dvojno veselje preprečila izjemna brata Bryan. Z več kot 30 leti je peti tenisač v letošnji sezoni, ki se je dokopal do naslova, naslednjega pa bo iskal na Mastersu v Monte Carlu, ki ga bo odprl s tekmo proti Marinu Čiliču.