Vpričo mame in očeta izpolnila otroške sanje

03.08.2018
WASHINGTON, ZDA - Prvi bratski obračun je pripadel mlajšemu Alexandru Zverevu.

O tem sta sanjala od malih nog, ko sta se na domačem mini igrišču za tenis pretvarjala, da se merita v finalu grand slama. Obračun bratov Zverev v tretjem krogu turnirja serije 500 v Washingtonu resda ni odločal o zmagi na enem od štirih najprestižnejših štirih turnirjev na svetu, a čustven naboj ni bil zato nič manjši. "Skoraj sem zajokal, saj je bil trenutek tako poseben," je občutke, ko se je po metu kovanca odpravil proti osnovni črti, opisal starejši Mischa Zverev.

Brata, ki sta se pred dvobojem skupaj ogrevala, sta v preteklosti odigrala dva kvalifikacijska obračuna, tako leta 2012 kot 2014 pa se je zmage veselil 30-letni Mischa. Tokrat je bila vloga favorita na strani 21-letnega Alexandra, branilca naslova in prvega nosilca turnirja v Washingtonu. Tretji igralec sveta je slavil z izidom 6:3, 7:5 in se uvrstil v četrtfinale turnirja.

"Kaj lahko rečem po obračunu z bratom na enem največjih turnirjev na svetu? Bilo je neverjetno. Upam, da ni bilo zadnjič," je dejal Alexander, ki nasprotnika po dvoboju še nikoli ni objel tako kot 15. nosilca, medtem ko Mischa po porazu še ni bil tako nasmejan. "Čustva so bila zelo različna. Občutil sem srečo, ponos. Po metu kovanca in skupnem fotografiranju sem moral kar malo zadrževati solze. Končno se je uresničilo," je dodal Mischa.

Obračun bratov Zverev sta si s tribune ogledala mama in oče, ki sta ob tem prekipevala od ponosa. "Zelo sem užival. Upam, da bova nekoč igrala v finalu. Verjamem, da je bil to prvi obračun od mnogih," je prepričan Alexander, ki na turnirjih v Washington in v Kanadi, kjer je osvojil dve od skupno osmih lovorik, brani kar 1500 točk.

Karieri bratov Zverev nimata prav veliko vzporednic, različna sta tudi njuna stila igre. Levoroki Mischa je eden zadnjih specialistov za igro servis/vole, medtem ko Alexander stavi na močne udarce z osnovne črte. Mlajši Zverev se je v samo treh leti zavihel med peterico najboljših igralcev sveta, Mischa pa je najvišjo uvrstitev - 25. mesto - dosegel lani, potem ko je na Touru preživel več kot deset let.

Alexander je v karieri osvojili osem lovorik, prvo leta 2016 v St. Petersburgu (8-5). Mischa se je prve lovorike veselil letos v Eastbournu, pred tem je dvakrat izgubil v finalu (1-2). "Vedno sem sanjal o tem, da bi osvojil vsaj en turnir," je razkril Mischa. "Alexander je bil mlad in naiven, včasih preveč pozitiven. Verjel je vase in vame prav tako. To mi je pomagalo, da sem tudi jaz postal mlad in naiven, da sem nadaljeval s trdim delom in sledil svojim sanjam," je dodal starejši od bratov Zverev.

pripravil: Ž. J.