Zverevu bo pomagal nekdanji prvi igralec sveta

22.07.2017
WASHGINGTON, ZDA - Ekipo Alexandra Zvereva je okrepil upokojeni španski tenisač Juan Carlos Ferrero.

Najmlajši tenisač v top 50 Alexander Zverev je v svojo ekipo pripeljal nekdanjo številko ena in zmagovalca OP Francije (2003) Juana Carlosa Ferrera. Nekdanji španski tenisač, ki se je upokojil leta 2012, je z obetavnim Nemcem pričel sodelovati pred začetkom turnirja serije 500 v Washingtonu.

"Zverev je drugačen igralec, ima srce šampiona. Veselim se tega izziva in upam, da se bom izkazal po najboljših močeh," je povedal Ferrero, ki je v osvojil 16 turnirskih lovorik. Poleg zmage na OP Francije med vrhunce njegove kariere na grand slamih uvrščamo še finale na OP ZDA (2003).

Ferrero se je upokojil pred petimi leti, letos pa se je za trenutek vrnil iz pokoja za nastop na turnirju dvojic v Barceloni, kjer sta s Pablom Careno Bustom izpadla v prvem krogu.

V ekipi 20-letnega Nemca ostaja njegov oče Alexander st., še naprej pa mu bo pomagal tudi brat Mischa, ki je trenutno uvrščen na 28. mesto lestvice ATP. A. Zverer je v letošnji sezoni osvojil tri turnirje, vključno z Mastersom v Rimu, kjer je v finalu premagal Novaka Đokovića. Nazadnje je igral na Wimbledonu in izpadel v osmini finala.

pripravil: Ž. J.