Wawrinka po dveh tesnih nizih premagal Bedeneta v Sankt Peterburgu

17.09.2018
SANKT PETERBURG, RUSIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je imel smolo pri žrebu in v 1. krogu ATP turnirja v Sankt Peterburgu naletel na trikratnega grand slam zmagovalca Stana Wawrinko.

33-letni Stan Wawrinka je zaradi poškodbe, ki ga je oddaljila od nastopov za nekaj mesecev, trenutno 88. igralec sveta, a gre za nekdanjo številko 3 in trikratnega zmagovalca turnirjev velike četverice. Švicar je v uvodnem krogu močnega, več kot 1 milijon USD vrednega ATP turnirja v Rusiji dobil za tekmeca najboljšega slovenskega tenisača Aljaža Bedeneta, s katerim sta se že merila in pričakovano zmagal, toda precej težje kot je pričakoval. Ljubljančana je dobil s 7-5, 7-6(5).

Bedene in Wawrinka sta se pred dvobojem v drugem največjem ruskem mestu pomerila kar trikrat na začetku sezone v Čenaju. Prvi obračun leta 2013 je v četrtfinalu pripadel našemu teniškemu asu, Stan je vrnil leto in dve kasneje, v četrtfinalu in finalu.

29-letni Aljaž (76. na ATP) je bil trd oreh Wawrinki. V 1. nizu je osvojil le točko manj od tekmeca, seervis pa je drugič oddal tik pred koncem. V 2. nizu ni bilo brejkov, je pa Bedene zapravil 4 žoge za odvzem začetnega udarca medtem, ko Švicar sploh ni imel priložnosti. Je pa zato podaljšana igra na koncu pripadla Wawrinki. Srečanje je trajalo 1 uro in 48 minut.

Nastop v Sankt Peterburgu je Bedenetu prinesel malo manj kot 11,000 USD, žal pa je ostal brez točk za ATP lestvico.