Wawrinka: ''Presenečen sem, da je trajalo pet nizov''

25.01.2016
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Milos Raonic je le še eno zmago oddaljen od izenačitve najboljšega rezultata na turnirjih za Grand Slam.

Kanadski bombarder se je znova dokazal kot eden najperspektivnejših tenisačev mlajše generacije, saj se je še drugo leto zapored uvrstil med najboljših osem igralcev na OP Avstralije. Raonic je v osmini finala izločil nekdanjega zmagovalca turnirja Stana Wawrinko (2014) in ga v četrtfinalu čaka Gael Monfils.

Trinajsti nosilec turnirja je za zmago v petih nizih potreboval tri ure in 44 minut. Dosegel je 82 winnerjev, vključno s 24 asi, in zabeležil prvo zmago nad igralcem najboljše deseterice na turnirjih za Grand Slam po letu 2011.

Sezono je začel s turnirsko lovoriko v Brisbanu, kjer je ugnal Rogerja Federerja, v četrtem krogu OP Avstralije pa je zmagal še osmič zapored in tako ostaja neporažen v letu 2016 (8-0).

''Zelo sem zadovoljen s svojo igro in načinom, kako sem tekmoval, saj je bil momentum na začetku petega niza na strani nasprotnika. Vesel sem, a moje misli so že pri naslednjem obračunu. Zelo dobro sem igral na voleju in zaključeval točke. Nanj sem vršil pritisk. Spravil sem ga v situacijo, v kateri mu ni bilo udobno,'' je povedal 25-letnik, ki je igral nadvse agresivno in še posebej v prvih dveh nizih izkoristil vsako priložnost za prihod k mreži.

Raonic je pred začetkom letošnje sezone končal sodelovanje z Ivanom Ljubičićem in v ekipo pripeljal Carlosa Moyo. Trenerska rošada je že v samem uvodu obrodila bogate sadove.

Wawrinka je po porazu dejal, da ni prikazal najboljšega tenisa, zato je bil presenečen, da je obračun trajal tako dolgo. ''Milos je začel odlično. Jaz sem nisem počutil najbolje in nisem igral dobro. Presenečen sem, da sva šla v pet nizov. Poskusil sem se boriti in najti rešitev. Postal je nekoliko počasnejši. Izkoristil sem priložnost in izsilil peti niz. Seveda sem razočaran,'' je dejal Švicar.

pripravil: Ž. J.