18-letni Bernard Tomić senzacionalno pometel s Soderlingom!

25.06.2011
WIMBLEDON - 18-letni Avstralec hrvaških korenin Bernard Tomic je na Wimbledonu prišel do skalpa kariere in verjetno tudi do najboljšega rezultata. S 6-1, 6-4, 7-5 je odpihnil z igrišča Robina Soderlinga, 5. igralca sveta.

V prejšnjem krogu je Tomica 'rešil' dež, ko je zaostajal proti Andrejevu, a je dan kasneje dobil dva niza in prišel do obračuna s Soderlingom.

18-letnik je danes odigral vrhunsko. Res impresivno za tako mladega tenisača, kajti tekmo je od začetka do konca igral na zelo visokem nivoju. Treba je sicer dodati, da je Šved imel nekaj težav z nogo, toda to ni razlog Tomićeve zmage.

Kako mirno je odigral Avstralec (158. na ATP) pove zadnja igra, kjer je imel Šved 0-30 in priložnost, da pride do tajbrejka in se morda vrne v obračun, a je Tomić to mirno rešil. S štirimi točkami zapored je odšel v osmino finala, kjer ni bil še nikdar. Po tej zmagi bo imel v naslednjem krogu veliko priložnost, da rezultat še izboljša. Belgijec Xavier Malisse, ki je danes izločil Jurgena Melzerja, definitivno ni nepremagljiva ovira.

Mladi igralec iz dežele 'tam spodaj', ki ga je letos v finalu challengerja v Caloundri premagal Grega Žemlja, je ubranil vseh pet priložnosti za brejk Soderlingu, na mreži pa je dobil 13 točk od 15. Da bo na sveti travi zelo nevaren je najavil že na dveh challenger turnirjih v Nottinghamu, ko je prispel do polfinala, v kvalifikacijah Wimbledona pa je izgubil niz le v uvodnem krogu. Kot rečeno, Xavier Malisse bo njegov naslednji tekmec. Malisse je leta 2002 že igral med štirimi najboljšimi na najprestižnejšem turnirju sveta, drugi teden tekomovanja pa si je priigral tretjič.

Robin Soderling kot 5. nosilec zapušča Wimbledon pred drugim tednom

Nalbandian ni več takšen kot nekoč

Argentinec David Nalbandian je skozi kariero znal dodobra namučiti šestkratnega zmagovalca Wimbledona Rogerja Federerja. Pred današnjim dvobojem 3. kroga je imel Švicar le rahlo prednost v medsebojnih obračunih (10-8), a vsaka tekma je poglavje zase. Čeprav Nalbandain ni igral slabo, je švicarski teniški virtuoz odšel v 4. krog kot po tirnicah z rezultatom 6-4, 6-2, 6-4 in si zagotovil dvoboj z  Rusom Mikhailom Južnijem, če zmaga pa ga čaka zmagovalec dvoboja me Špancem Davidom Ferrerjem in Francozom Jojem-Wilfiredom Tsongo, ki je bil finalist enega od pripravljalnih turnirjev pred Wimbledonom - Queen'sa(zmagal Murray). Farncoz tudi na Church Roadu igra zelo zanesljivo, v soboto pa je Čilencu Fernandu Gonzalezu prepustil le 10 iger.

Roger Federer lovi 7. zvezdico v All England Clubu. Sedemkrat je do sedaj slavil le Pete Sampras

Müller mučil Nadala dva niza, čeprav je Rafa naredil samo 3 nevsiljene napake

Branilec naslova Rafael Nadal je prešel tudi 3. krog v All England Clubu brez izgubljenega niza. S 7-6, 7-6, 6-0 je premagal Luksemburžana Gillesa Müllerja.

28-letni Müller je držal Nadala 'v šahu' kar dva niza, ob tem, da si Španec ni priigral niti enega brejka, zato je moral 92. igralca sveta 'lomiti' v tajbrejku. A tudi tam je bilo zelo izenačeno. Müller se ni dal in se je reševal z izvrstnim servisom. Obe podaljšani igri sta bili odločeni v sami končnici in Rafa je po dobljenem drugem nizu izustil glasnil 'vamos'. Dobro je vedel, kako pomemben je bil drugi niz za nadaljevanje. Luksemburžanu je v 3. nizu razpadel servis, s tem pa tudi njegova igra. V tem delu ni dobil niti ene igre več. Nadala sedaj čaka velik test. V osmini finala bo igral s še enim serverjem, ki pa zna kako dobro igrati tudi v polju. To je Juan Martin del Potro, ki je tako kot Nadal, danes nadaljeval včeraj prekinjen obračun z Gillesom Simonom, le ta pa se je tudi odvijal na podoben način. Prva dva niza je igralec doma iz Tandila dobi po podaljšani igri, a je v tretjem veliko več delal za zmago. Do brejka je prišel šele pri 5-5, nato pa zlahka odserviral za zmago.

Rafael Nadal je v današnjem dvoboju napravil le 3(!) nevsiljene napake. Skozi celoten dvoboj ni oddal servisa, se pa je v prvih dveh nizih soočil z dvema priložnostima Müllerja. Müller in Nadal sta na Wimbledonu že igrala pred šestimi leti, ko je slavil Luksemburžan.

Francoz Gael Monfils je stežka dobil dvoboj 2. kroga proti Gregi Žemlji, danes pa je svojo ranljivost pokazal tudi proti Lukaszu Kubotu. No, Poljak, ki je lani v 1. krogu Wimbledona izločil Kavčiča, priložnosti ni izpustil ter je Francoza pospravil po štirih odigranih nizih. Kubot je verjetno tenisač, ki na travnatem grand slamu hodi največ na mrežo, ob tem pa je tudi zelo uspešen. Že v 2. krogu je Poljak domov poslal Hrvata Iva Karlovića.

25-letni Rafael Nadal ima v žepu že 10. naslovov s turnirjev za grand slam. Mu bo v Wimbledonu uspelo zmagati tretjič?

Novak ima počiščeno pot do polfinala

V osmino finala so se danes uvrstili še Tomas Berdych, David Ferrer, Mardy Fish, Mihail Južni, Michael Llodra in pa Novak Djoković. Srb je v zadnjem obračunu dneva s 3-1 v nizih na osrednjem igrišču premagal Ciprčana Marcosa Baghdatisa.

2. igralec sveta, ki lovi prvi finale na sveti travi s katerim bi postal tudi 1. igralec sveta, ima po izpadu Soderlinga in Melzerja ''prosto pot'' vse do polfinala, kjer se bo verjetno zopet udaril z Rogerjem Federerjem in ponovil obračun iz Roland Garrosa.

Djoković je danes deloval zelo nemotivirano in zaspano, zato je tudi prvič na letošnjem turnirju v vseangleškem klubu moral oddati niz. Napravil je ogromno nevsiljenih napak, a zmaga vseeno ni bila ogrožena. Naslednji njegov nasprotnik bo Michael Llodra, v četrtfinalu pa zmagovalec obračuna Tomić-Malisse in vse razen sprehoda v polfinale bi bilo gromozansko presenečenje. Jasno, Novak je dva-tri razrede boljši od teh, zato bi bil njegov izpad senzacija turnirja.