Aljaž Bedene izgubil v uvodu Adelaida!

14.01.2020
Najboljši slovenski tenisač se je iz Dohe preselil na ATP turnir v Avstraliji, a je izpadel že na začetku tekmovanja!

ADELAIDE, AVSTRALIJA- 30-letni Aljaž Bedene (54. na ATP) se je po uspešnem nastopu na ATP turnirju v Katarju, odpravil v Avstralijo, kjer se bo v Melbournu prihodnji teden začel prvi grand slam sezone. Za prilagoditev na tamkajšnje razmere, se je pred tem udeležil ATP 250 turnirja v Adalaidu, a se je vse skupaj hitro končalo. V 1. krogu je bil s 6-4, 6-4 v nizih boljši 22-letni kvalifikant Američan Tommy Paul (90. na ATP), ki zaenkrat še ni napredoval tako kot so pričakovali Američani po rezultatih v najstniški dobi. Slednjemu očitno ležijo pogoji saj je v kvalifikacij z lahkoto premagal dva nasprotnika, drugi je bil 3. nosilec Čilenec Nicolas Yarri. Aljaž in Tommy sta se pomerila prvič!

V 1. nizu je bil mladi Američan kot stena na svoj servis in Bedene je ostal brez brejk priložnosti ob tem je oddal svoj servis ter se znašel v zaostanku v nizih. V 2. nizu je Aljaž ujel ritem, povedel 3-2 z brejkom, a že v naslednji igri zapravil servis in prednost. Pri izidu 4-4 je imel Slovenec kar 3 brejk priložnosti vendar je Paul vse rešil in povedel s 5-4. V 10. igri se je Bedene znova znašel v težavah na svoj servis in Američan je zaključil prvo "match" žogico!

Aljaž Bedene je za nastop prejel 5,450$ in ostal brez novih ATP točk!