Aljaž Bedene izpadel po 3 nizih v Hertogenboschu!

11.06.2018
Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene se je poslovil v uvodnem krogu travnatega turnirja na Nizozemskem!

HERTOGENBOSCH, NIZOZEMSKA - 28-letni Aljaž Bedene (70. na ATP) je s porazom odprl sezono turnirjev na travnati podlagi. V 1. krogu je bil zanj usoden 27-letni Romun Marius Copil (97. na ATP), ki je zaostajal za niz, a je na koncu obrnil potek dvoboja v svojo korist in slavil s 6-7(6), 7-6(3), 6-3 v nizih! V njunih prejšnih 3 medsebojnih dvobojih je vedno magal Slovenec toda na peščeni podlagi!

Na hitri podlagi sta v 1. nizu oba igralca zanesljivo držala svoj servis, edino brejk priložnost je imel Romun, ki je ni izkoristil. V podaljšani igri je bil spretnejši Bedene. V 2. nizu je bilo nekaj več brejk priložnosti, a so ostale neizkoriščene. V podaljšani igri je bil tokrat uspešnejši Copil in odločitev je padla v 3. nizu. Marius je še izboljšal svoj servis, Aljaž je popustil, enkrat oddal svojega in po 2 urah in 24 minutah, se je zmage veselil Romun.

Aljaž Bedene je ostal brez novih ATP točk, prejel je 6,200€ denarne nagrade!