Aljaž v 2. krogu Orleansa izločil portoroškega zmagovalca

27.09.2018
ORLEANS, FRANCIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v osmini finala challengerja v Franciji po treh nizih izločil domačina Constanta Lestienna.

Prvi slovenski tenisač Aljaž Bedene, ki je ta teden na 78. mestu ATP lestvice ter je 2. nosilec močnega challengerja v Orleansu, je v četrtfinalu.

29-letni Ljubljančan, sicer po odpovedi 1. nosilca Tsongaja prvi favorit za končno zmago, je v osmini finala meril moči z aktualnim prvakom OP Slovenije v Portorožu in slavil po 1 uri in 52 minutah s 6-4, 3-6, 6-3.

Kar nekaj dela je imel Bedene, da je pospravil z Lestiennom. V uvodnem nizu je ohranil servis in sam z enim brejkom iz petih priložnosti povedel, tri leta mlajši domačin (158. na ATP) pa mu je v drugem nizu vrnil z enako mero. tekmec je v odločilnem delu pritisnil že v 1. igri, a se je Bedene ubranil, do konca tekme izničil pet žogic za odvzem servisa, sueplo pa mu je priti do brejka, kar je bilo dovolj za četrtfinale na trdi francoski podlagi, ki prinaša 25 točk in 3,710 evrov.

V boju za polfinale ga čaka še en portoroški zmagovalec. Sergej Stahovski je namreč v mestu rož slavil lani. Gre za 32-letnega Ukrajinca, neugodnega tekmeca, ki je na 148. mestu ATP lestvice, leta 2010 a je bil že 31. igralec sveta.