Bedene dvakrat ujel Japonca in ga stisnil v podaljšanih igrah

01.02.2021
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je uspešno začel turnir v Melbournu, ki je priprava pred OP Avstralije.

Great Ocean Road Open je ATP turnir serije 250, ki se odvija v t.i. mehurčku v Melbournu, kjer se bo naslednji teden začelo tudi OP Avstralije.

Aljaž Bedene je 13. nosilec in v 1. krogu je po zaostankih v obeh nizih na koncu premagal Japonca Jasutako Učijamo s 7-6(5), 7-6(5).

31-letni Bedene, 58. na ATP lestvici, je imel veliko dela s tri leta mlašim 106. igralcem sveta. Učijama je v uvodnem nizu hitro ušel za brejk in imel kasneje še nekaj priložnosti za povečanje prednosti, a je Ljubljančan v 9. igri poravnal tehtnico, niz odpeljal v podaljšano igro v kateri je prav tako po zaostanku preobrnil potek. Še bolj zanimiv je bil 2. niz. Tu je imel Azijec kar trikrat prednost brejka, Bedene pa se je vselej vrnil z ribrejkom v naslednji igri, tudi v 12. igri. Drugi tajbrejk je bil slika prvega, po vodstvu Japonca 3/0 se je Aljaž zbral in še enkrat uspel s preobratom.Obračun je trajal 2 uri, oba sta prišla do štirih brejkov, le da je imel Učijama 10 priložnosti, Bedene pa 5. Razmerje točk ob koncu je bilo 87:83 v korist Slovenca.

V 2. krogu bo imel Aljaž Bedene na papirju lažjega nasprotnika, pomeril se bo z zmagovalcem obračuna med domačim povabljencem, 19-letnim Dane Sweeneyem (797. na ATP) in Jožnokorejcem Ji Sun Namom, ki je kot 27-letnik na 273. mestu računalniške lestvice, v glavnem delu pa je zamenjava za poškodovanega Ivaško.