Bedene v četrtfinalu Casablance!

29.02.2012
CASABLANCA, MAROKO - Aljaž Bedene se je drugi teden zapored uvrstil v četrtfinale Challenger turnirja, ki potekajo v Maroku.

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene  (22 let) igra vidno vlogo na Challenger turnirjih po svetu. Danes se je preko Španca Adriana Menendeza-MacEirasa uvrstil med osem najboljših na 30,000 evrov vrednem dogodku v Casablanci, ki se igra na pesku.

Trenutno 163. tenisač sveta, ki je lani v Caltanissetti nesrečno izgubil proti omenjenemu Špancu (207. na ATP), je slavil gladkih 7-5, 6-3, za vstop v četrtfinale pa je porabil 1 uro in 45 minut.

Ja, Aljaž je od lani zelo napredoval in Adrianu dokazal, da nima kaj iskati v obračunu. Izkoristil je tri priložnosti za brejk od štirih, sam pa ubranil pet žogic za odvzem servisa nasprotniku, ki je do edinega brejka prišel v prvem nizu. V drugem delu tekme je Aljaž krepko popravil odstotek zadetih prvih servisov (55%), ki mu je nagajal v 1. nizu (30%), za nameček pa je bil v tem elementu igre še zelo uspešen. Od 18 prvih začetnih udarcev jih je v točko spremenil kar 15.

Z zmago nad Špancem si je Ljubljančan že priigral najmanj 15 točk in 875 evrov, vse to pa lahko zelo nadgradi s četrtfinalno zmago in vstopom med štiri, ki se bodo potegovali za lovoriko. Bedene ima v svoji lasti eno turnirsko zmago iz Challengerjev, ko je lani v finalu Barlette premagala veliko bolja znanega Filippa Volandrija. Na poti do tja pa bo imel prvo za nasprotnika zmagovalca dvoboja med 1. nosilcem Adrianom Ungurjem (ROM) in kvalifikantom iz Nizozemske Matwejem Middelkoopom.

Aljaž je prejšnji teden v Meknesu izpadel v četrtfinalu proti kasnejšemu zmagovalcu turnirja Jevgeniju Donskoju, ki pa je v Casablanci pospravil torbo in loparje že po 1 krogu.