Bedene z gladko zmago pokrbel za 'slovenski' turnir v Maroku!

09.04.2013
CASABLANCA, MAROKO - Fantastično, bi lahko dejali za uvodni nastop treh slovenskih teniških mušketirjev na ATP turnirju v Maroku. Po Blažu Kavčiču in Gregi Žemlji se je v 2. krog ekspresno uvrstil tudi Aljaž Bedene (90. na ATP9.

Prvič v zgodovini, so se na enem turnirju med 16 uvrstili kar trije Slovenci. Po včerajšnji zmagi Blaža Kavčiča in današnji Grege Žemlje, je piko na 'i' postavil Aljaž Bedene, ki je dobesedno deklasiral Francoza Marca Gicquela po 58 minutah s 6-1, 6-4. Bravo!

23-letni Ljubljančan, ki je v Casablanco odptoval skupaj z bratom dvojčkom Andražem, je 113. tenisača sveta pospravil v vseh elementih. Le kdo bi si mislil pred časom, da bomo imeli na velikih turnirjih kar tri železa v ognju, ki povrh vsega nastopajo več kot odlično.

Veteran tenisa, že 36-letni Gicquel, je prešel kvalifikacije, za popotnico pa je imel v žepu tudi edini med seboj dobljeni dvoboj z Ljubljančanom, kar pa danes ni imelo vrednosti. Aljaž je že zdavnaj pozabil poraz iz lanskega challengerja v Ženevi ter je začel silovito. tekmec je uspel ujeti le 4. igro, po 26 minutah, še preden je dobro zajel sapo, pa je zaostajal za niz. V drugem nizu si je Bedene pripravil pot k zmagi že v 1. igri, ko mu je uspel tretji brejk v dvoboju, tekmo pa bi lahko zaključil tudi par minut prej, če bi izkoristil eno od treh zaključnih žog v 9. igri. No, na svojem začetnem udarcu je bil nato več kot prepričljiv in zasluženo odšel na zmenek s 4. nosilcem, Benoitom Pairejem, še enim Francozom.

Le ta bo verjetno večji zalogaj, a nikakor ni nepremagljiv. Navsezadnje ga je Aljaž pred štirimi leti na futuresu v Avstriji razorožil kar s 6-4, 6-0.

Aljaz Bedene (Slovenia) beat Marc Gicquel (France) 6-1 6-4
8-Grega Zemlja (Slovenia) beat Matthias Bachinger (Germany) 6-7(3) 7-5 7-6(2)
Guillermo Garcia-Lopez (Spain) beat 6-Daniel Gimeno-Traver (Spain) 7-6(5) 3-6 6-3
Edouard Roger-Vasselin (France) beat Albert Montanes (Spain) 3-6 6-4 6-4