Odlični Aljaž Bedene v velikem finalu Challengerja v Casablanci!

02.03.2012
CASABLANCA, MAROKO - 22-letni slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je finalist 30,000 evrov vrednega turnirja srije Challenger v Severni Afriki.

Aljaž Bedene je v finalu, finalu peščenega maroškega turnirja, ki spada v serijo ATP Challenger. V polfinalu je gladko opravil s svojim konkurentom, Rusom Andrejem Kuznjecovom (193.). Rezultat 6-3, 6-4. Bravo Aljaž!!!

Aljaž je le še korak oddaljen od drugega naslova na turnirjih serije Challenger. Se spomnite, lani je kot tretji slovenski teniški igralec prišel do turnirske zmage na omenjenih turnirjih, ko je v finalu Barlette strl Filippa Volandrija, v Maroku pa bo tokrat lovoriko lovil proti enemu izmed nepostavljenih tenisačev, kvalifikantu Nicolasu Devilderju (FRA)  ali Inigu Cervantesu (ŠPA). Slednji je že v 1. krogu izločil zmagovalca Meknesa Donskoja.

Bedene, trenutno 163. na ATP listi, bo že v ponedeljek postavil novo rekordno karierno uvrstitev in se vse bolj približuje Kavčiču (danes igra četrtfinale v Braziliji) in Žemlji. Trojček slovenskih tenisačev postavlja zgodovinske uvrstitve slovenskega tenisa, jutrišnja zmaga Aljaža v finalu pa bi bil še en kamenček več v mozaiku.

Ljubljančan si je finale priigral več kot zasluženo, leto mlajšega Rusa z enakim priimkom kot zelo znana tenisačica Svetlana, pa je izločil po malo manj kot 1 uri in pol igre. V prvem nizu je hitro povedel z dvema brejkoma, pri 5-1 pa že serviral za vstop v 2. niz. Rus se je z brejkom izvlekel, a le na kratko, kajti Bedene druge servisne igre za niz ni izpustil. Pritisk je nadaljeval tudi v drugem delu. Že v 1. igri je prišel do brejka, držal prednost vse do 6. igre, ko je Kuznjecovu uspel kratek povratek. Odločilni odvzem začetnega udarca je Aljažu uspel v 9. igri, vse skupaj pa potrdil v naslednji na svoj servis. Tako je padel mladinski wimbledonski prvak iz leta 2009.

Na koncu je osvojil 16 točk več od nasprotnika (74:58), zadel 3 ase in napravil 3 dvojne napake. Od enajstih priložnosti za brejk je izkoristil pet žog, Rus pa je v tem elmentu igre obstal na 3/4. Aljaž ima že v žepu najmanj 2,500 evrov in 48 točk, naslov pa prinaša 4,800 € in 80 točk.

Srečno v finalu Aljaž!

Turnir v Casablanci je tretji po vrsti od petih na maroški turneji, naslednji teden, za zadnji turnir, pa se bo Aljažu pridružil tudi Janez Semrajc, a bo začel v kvalifikacijah.