Berdych tudi v tretje pretrd oreh za Kavčiča

07.01.2015
DOHA, KATAR - Drugi slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se po štirih zmagah in porazu v 2. krogu poslavlja z ATP turnirja v Dohi.

Od 27-letnega Blaža Kavčiča (99.n na ATP) je bil v osmini finala pričakovano boljši eden najboljših tenisačev sveta, Čeh Tomaš Berdych, ki na ATP lestvici zaseda 7. mesto. V Dohi je Berdych tudi tretjič v medsebojnih tekmah slavil po dveh nizih, tokrat s 6-1, 6-2 po manj kot uri igre.

Kavčič je na močnem, 1,2 milijona USD vrednem teniškem turnirju v Katarju prikazal zelo dobro formo in gre lahko optimistično na naslednje turnirje in v glavni del OP Avstralije. Berdych je pač tenisač svetovnega kova, danes pa je pokazal, da ni zastonj vrsto let v TOP10.

Čeh je začel brez kalkulacij in z dvema brejkoma povedel 5-0. Končal ga je po samo 24 minutah s 6-1. V 2. nizu je bila slika zelo podobna. Prvič je bil Kavčič na servisni črti še uspešen, nato pa je Berdych spet pobegnil in vodstvo do konca le še okrepil. Začetni udarec favorita je ostal nedotaknjen, saj si ni Blaž Uspel priigrati niti ene priložnosti za brejk, sam pa je trpel na drugem servisu, kjer je bil uspešen le osemodstotno.