Blaž Rola dobil zadoščenje z naslovom v parih v Sao Paulu!

03.05.2015
Slovenski teniški igralec Blaž Rola je po hitrem izpadu med posamezniki našel uteho v igri dvojic, kjer je dvignil zmagovalni pokal!

SAO PAULO, BRAZILIJA - 24-letni Blaž Rola (93. na ATP) je bil na 50.000$ vrednem ATP Challengerju 2. nosilec med posamezniki, a se je že v 2. krogu pomeril z lanskoletnim zmagovalcem domačinom Rogieriom Dutro-Silvo in ponovno izgubil tako kot lani v finalu. Slednji je nato izpadel v četrtfinalu, turnir pa je na koncu osvojil Argentinec Guido Pella (159.), ki ga je Slovenec premagal prejšnji teden v Santosu!

Blaž Rola nastopa v Južni Ameriki tudi v igri dvojic skupaj z Američanom Chasem Buchananom. Tokrat sta opravila z vsemi nasprotniki in na koncu dvignila zmagovalni pokal. Še najtežje delo sta imela v 1. krogu, ko sta edinkrat morala igrati 3 nize. V finalu sta premagala 4. nosilca Argentinca Guida Andreozzija in Perujca Sergia Galdosa s 6:4, 6:4!

Za Slovenca je to drugi naslov v igri dvojic na ATP Challengerjih, obakrat je slavil z istim soigralcem.6 x je slavil še na Futuresih z različnimi partnerji, enkrat tudi z Buchananom! Slednji je bil tudi njegov partner, ko sta postala prvaka NCAA v ZDA.

Zmagovalca sta si priigrala 80 ATP točk in 3.100$ (skupaj)!

Blaž se bo iz Brazilije preselil v Kolumbijo, kjer je na ATP Challengerju v Caliju 1. nosilec. V 1. krogu bo igral proti Kolumbijcu Juanu-Sebastianu Gomezu. Z Američanom Buchananom bosta igrala tudi v igri dvojic.

Finale(dvojice):

Blaz Rola (Slovenia)/Chase Buchanan (USA) beat 4-Guido Andreozzi (Argentina)/Sergio Galdos (Peru) 6-4 6-4

pripravil: Marjan B.