Blaž Rola izpadel v četrtfinalu Puerto Vallarte!

04.05.2019
Slovenski teniški igralec ni izkoristil priložnosti za osvojitev velikega števila ATP točk v Mehiki!

PUERTO VALLARTA, MEHIKA -  28-letni Blaž Rola (208. na ATP) je izgubil v četrtfinalu ATP Challengerja v Mehiki z nagradnim skladom 135,400$. Boljši je bil  27-letni Bošnjak Mirza Bašič (193. na ATP), ki je slavil s 6-4, 3:6, 6-4 v nizih. Slednji sicer letos ne igra na nivoju od lani, a tu je ujel svoj ritem in je povedel z 2:0 v medsebojnih dvobojih!

V 1. nizu je Blažu zatajil 2. servis, saj je imel le 27% osvojenih točk in posledično je Mirza to izkoristil ter z brejkom več (2:1) povedel v nizih. V 2. nizu je bila slika drugačna, Rola si je priigral 6 brejk priložnosti in 2 izkoristil, sicer je iz edine brejk priložnosti Bašiča oddal en servis, vendar je bilo vse skupaj dovolj za izenačenje v nizih. 3. niz je bil najbolj izenačen toda Bošnjak je realiziral 2 od 3 brejk priložnosti, Slovenec 1 od 2. Dvoboj je trajal minuto manj od dveh ur. Blaž je serviral 15 asov in na koncu osvojil 2 točki več od nasprotnika (90:88), a to v tenisu ne šteje. S tem se je končala serija 7 zaporednih zmag Slovenca, ki je zamudil lepo priložnost za osvojitev velikega števila ATP točk. Zmagovalec turnirja dobi 110 ATP točk, nihče od polfinalistov pa trenutno ni uvrščen med 150 na ATP lestvici. 21-letni Čilenec Alejandro Tabilo je celo 459. in je v glavni del prišel na podlagi ITF lestvice, kjer je 32. !.

Blaž Rola je osvojil 20 ATP točk in prejel 3,650$ denarne nagrade!

Na ponedeljkovi ATP lestvici bo znova član top 200 (191.)!