Blaž Rola ob pravem trenutku ušel porazu in se uvrstil v 2. krog Furtha

02.06.2015
FURTH, NEMČIJA - Slovenski teniški as Blaž Rola je kot 2. nosilec v 2. krogu ATP challengerja v Nemčiji.

Drugi Slovenec na ATP lestvici Blaž Rola (97. na ATP) je uspešno preskočil prvo prepreko na 42,500 evrov vrednem challengerju v Furthu.

Na peščeni podlagi je 24-letni Ptujčan eden izmed favoritov, saj je postavljen za 2. nosilca, a v uvodnem krogu je ubežal izpadu. Ogromno težav mu je naredil šele 205. igralec sveta Vincent Millot iz Francije. 29-letnega tekmeca je Rola ugnal šele po 2 urah in 17 minutah z 2-6, 7-5, 6-4.

V uvodnem nizu je prevladoval Francoz. Kljub 34% zadetih prvih servisov je na njih dobil vse točke (10/10), izkoristil obe priložnosti za brejk, Blaž pa je ostal pri eni neizkoriščeni. V nadaljevanju se je Rola zbral, precej izboljšal začetni udarec in s tem držal stik. Oba sta imela nekaj žogic s katerimi bi se lahko odlepila, uspelo pa je ob koncu Blažu. Še pred morebitnim tajbrejkom je prišel do brejka in tudi do 2. niza. V odločilnem delu je Slovenec povedel s 4-2, čakala pa nas je serija brejkov. Blaž je vodil tudi 5-3, imel servis, pa zaključno točko, vse skupaj pa je moral reševati s še enim brejkom, ki je le pomenil zmago. Izkoristil je četrto zaključno žogico, tretjo v zadnji igri.

2. krog Blažu prinaša 8 točk in 730 evrov, vse skupaj pa lahko poveča z naslednjimi zmagami. Nasprotnik v osmini finala bo povabljenec Maximilian Merterer, eden bodočih nemških teniških upov. 19-letnik je na 345. mestu ATP lestvice.